Polacy to piraci? "Ściągamy to, czego nie ma w Polsce"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 17:40
Ponad 8 mln Polaków nielegalnie korzysta z treści w sieci. - Najczęściej sięgamy po produkcje, na które nałożona jest licencja terytorialna - mówi Maria Antczak z Legalnej Kultury. - Są to m.in. amerykańskie seriale i filmy, które nie mają polskiego dystrybutora.
Audio
  • Piractwo w sieci - jak walczyć z nielegalnym korzystaniem z treści w internecie? (Się mówi/Czwórka)
Co piąty Polak regularnie korzysta z serwisów internetowych oferujących nielegalny dostęp do treści wideo. A ty?
Co piąty Polak regularnie korzysta z serwisów internetowych oferujących nielegalny dostęp do treści wideo. A ty?Foto: Pixabay/StartupStockPhotos/dom. publiczna

Czytaj także
komputer 1200.jpg
Piractwo w sieci. Oszczędności czy wygoda?

Polskie seriale w większości dostępne są w ofercie VOD operatorów telewizyjnych, amerykańskie produkcje w naszym kraju trafiają na szklany ekran z opóźnieniem.- O ile filmy Woody'ego Allena wchodzą na ekran mniej więcej w tym samym czasie na całym świecie, to polscy fani "Gry o tron" trochę musieli się naczekać - wyjaśnia gość Czwórki. - Wystarczyłoby, że seriale byłyby dostępne za opłatą, ale w tym samym czasie, a odsetek piratów na pewno by się zmniejszył. 

W audycji tłumaczymy, co grozi za nielegalne ściąganie treści z sieci i czym "downloading" różni się od oglądania "on line". Sprawdzamy też, jak zmieni się polski internet, kiedy do Polski wejdzie  największa wypożyczalnia filmów DVD na świecie.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Maria Antczak (Fundacja Legalna Kultura), dr Michał Zaręba (Instytut Dziennikarstwa UW)

Data emisji: 10.09.2015

Godzina emisji: 14.00

kul/pg