Grupa Sielska na scenie Czwórki. Posłuchaj koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2014 10:00
W czwartkowej "Strefie Dread" u Makena zagrali zwycięzcy konkursu Czwórka Reggae Contest, czyli imprezy dla młodych kapel reggae, organizowanej przez Czwórkę i Ostróda Reggae Festival.
Audio
  • Wywiad z grupą Sielska. O tworzeniu muzyki, nowej płycie i planach zawodowych (Czwórka/Strefa Dread)
  • Koncert grupy Sielska w Czwórce (Czwórka/Strefa Dread)
Grupa Sielska
Grupa SielskaFoto: mat. prasowe

Bydgoski zespół Sielska, oprócz głównej nagrody - występu w Czwórce, otrzymał także szansę zagrania na Ostróda Reggae Festival 2015, Afryka Reggae Festiwal 2015 w Toruniu, Winter Reggae Festival 2015 w Gliwicach, a także na festiwalu Najcieplejsze Miejsce na Ziemi 2015 w Wodzisławiu Śląskim.

Póki co młodzi muzycy zagościli na naszej Czwórkowej scenie w ramach cyklu "Żywcem wzięci".  Przed koncertem - w wywiadzie udzielonym Makenowi - przekonywali, że choć ich nazwa sugeruje, że grają proste, wpadające w ucho numery w stylu ska, wcale tak nie jest. - Nasze utwory nie są sielskie, ale tworzenie muzyki daje nam poczucie "sielskości", sprawia, że czujemy się dobrze - mówili. - Muzyka jest naszym lekarstwem.

Ich debiutancki krążek został już nagrany i niebawem ujrzy światło dzienne. Zapraszamy do wysłuchania nagrania całego koncertu!

Zobacz więcej: Koncerty w Czwórce <<<

"Żywcem wzięci", czyli koncertowe studio Czwórki, to cyklicznie pojawiające się na antenie Czwórki koncerty w audycjach autorskich. W zależności od gatunku muzycznego, zespół, który się do nas zgłosi zostanie żywcem wzięty w konkretnej audycji - reggae’owej, hip-hopowej, elektronicznej czy rockowej. Bierzemy żywcem wszystko co dobre, smakowite na żywo i wywołujące wypieki na twarzy - mowa oczywiście o muzyce :) Na ruszt wrzucamy zarówno młode zespoły, jak i starych wyjadaczy.

Na audycję "Strefa Dread" zapraszamy w każdy czwartek, od godz. 22.00.

(kd/mk)

Czytaj także

Kapela ze Wsi Warszawa w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2014 19:00
Występ słynnej folkowej grupy naszym studiu. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu oraz galerii zdjęć z tego wydarzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

AbradAb w Czwórce! Zobacz koncert

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2014 19:00
W połowie lat dziewięćdziesiątych objawił się "hardcore psycho-rap", a polska scena muzyczna przeżyła trzęsienie ziemi. Jednym z ludzi, którzy odpowiadają za tę rewolucję, jest AbradAb. W sobotę artysta wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku".
rozwiń zwiń
Czytaj także

KaCeZet & Fundamenty zagrali w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2014 19:00
"Dziennik Kapitana cz. I" jest drugą płytą długogrającą KaCeZeta & Fundamentów. Głównie materiał z tego wydawnictwa muzycy zaprezentowali na scenie Czwórki.
rozwiń zwiń