Joan Webley: Nanook stworzyłam dla młodych twórców

Jamajska aktywistka przyjechała do Polski z niecodzienną wizytą. Na zaproszenie polskiego rządu poznaje naszą kulturę, odkrywa podobieństwa i różnice między naszymi narodami. Okazuje się, że nie tylko Polacy klaszczą po wylądowaniu samolotu. 
Joan Webley i Maken
Joan Webley i MakenFoto: Adam Świetlicki/Czwórka
O Audycji
Tytuł Joan Webley: Nanook stworzyłam dla młodych twórców
Opis

Joan Webley to bez wątpienia postać, którą kojarzymy ze światem muzyki. To ona m.in. zaangażowana jest w walkę o prawa autorskie czy organizację największego festiwalu reggae Rebel Salut. 

- To moja pierwsza podróż do Polski. To bardzo interesujące podróżować po całym świecie i odkrywać podobieństwa i powiązania - mówi gość Makena. - Nie rozumiem języka, ale czuję wspólnego ducha. W Polsce doświadczam polskich wibracji i zachwycam się możliwościami, jakie tu są - dodaje. 

Joan Webley pracuje z młodymi ludźmi na Jamajce. To dla młodych twórców stworzyła Nanook, miejsce, przestrzeń wspólną i otwartą dla wszystkich. - Mieszkałam i studiowałam w Australii, to mnie też ukształtowało. To właśnie dzięki australijskim doświadczeniom w 2008 roku stworzyłam Nanook w Kingston - opowiada. 

Jak wygląda przemysł muzyczny na Jamajce? Czy to tylko piękna muzyka, bez zaplecza producenckiego? Czym jest Jamaica Music Conference? Dlaczego tak trudno kupić jamajską muzykę na Jamajce? Jakie jest miejsce kobiet w jamajskim społeczeństwie i muzyce? O tym w rozmowie ze "Strefy Dread". 

Zapraszamy również do wysłuchania pierwszej godziny audycji "Strefa Dread", której gościem był Dominik Muszyński, lider formacji Wadada. 

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Joan Webley (aktywistka kulturalna)

Data emisji: 10.09.2018

Godzina emisji: 23.02

pj/kd

Playlista
Tagi
Playlista