Dubska powracają z krążkiem "BDG Roots Rockers"

Zespół Dubska opowiadał w Czwórce o swojej najnowszej płycie zatytułowanej "BDG Roots Rockers", ale także muzycznej filozofii i planach. - Jesteśmy z ginącego plemienia, ale wciąż istniejemy - mówili Dymitr Czabański i Artur Małecki z grupy Dubska.
Dubska  Maken
Dubska & Maken Foto: Czwórka
O Audycji

Aquarium in Dub - Lefty Rudeboy & Lee Scratch Perry 1200.jpg
Lefty Rudeboy połączył legendę rosyjskiego reggae i jamajskiego wizjonera

Jak podkreślali goście Czwórki: wokalista Dymitr "Dymoll" Czabański i basista Artur Małecki, jednym z singli promujących krążek jest "Z ginącego plemienia", przy którego tworzeniu inspirowali ich muzycy, którzy już odeszli, m.in. Robert Brylewski

Czytaj także:

-> Dr. Ring-Ring: cały duch to zrozumienie i miłość
-> Stephen Newland: Underground to miejsce, gdzie jesteś wolny

Posłuchaj
58:01 Strefa_Dread/Czwórka 2.03 Dubska.mp3 Grupa Dubska o swojej muzyce i nowym krążku (Strefa Dread/Czwórka 


Maken Barry Dub Pistols Wrocław 1200.jpg
Dub Pistols z płytą "Addict". "Muzyka z pozytywną energią"

Jak tłumaczyli muzycy, na okładce ich krążka "BDG Roots Rockers" znajdziemy zdjęcie jednego z wyjątkowych dla nich miejsc. - To furtka do naszej "kanciapy", a za nią znajduje się wiele fajnych wspomnień. Okładkę na płytę stworzył nasz klawiszowiec Tomek Bartz. Skomponował kilkanaście projektów, z których wybraliśmy ten metodą selekcji, choć oczywiście nie było nam łatwo się zdecydować. Wszystkie były dobre - opowiadali goście Czwórki. Jak podkreślali, utwory grupy powstają drogą demokratyczną. - Oczywiście współuczestniczymy w procesie tworzenia i aranżowania numerów, to proces, który długo trwa - tłumaczyli. Jednak, jak podkreślali, "finalne brzmienie" jest zasługą Jarosława Hejmanna, perkusisty. - Cieszymy się, że dzięki niemu wypracowaliśmy już styl, który jest dla nas charakterystyczny - tłumaczyli. 

Źr. Dubska - Bramy Niebieskie

Krążek otwiera numer "Most", który jest manifestem, by zamiast dzielić - muzyka łączyła ludzi ponad podziałami, także politycznymi. - Muzyka buduje mosty i relacje, ci, którzy jej słuchają wspólnie, przeżywają razem to samo - opowiadali goście Czwórki. Na krążku pojawia się także wątek ekologiczny, m.in. w utworach "Pył", czy "Łąka". - To ważny element naszego życia. Jest nam przykro z powodu tego, co dzieje się dziś z naszą planetą, bo roots to styl życia i podejście do niego, nie tylko styl muzyczny - podkreślali artyści. 

POSŁUCHAJ TAKŻE drugiej godziny audycji z 02.02.2021

Źr. Dubska -Pył

***

Tytuł audycji: Strefa Dread

Prowadzi: Mirosław "Maken" Dzięciołowski

Gość: Dymitr "Dymoll" Czabański - wokalista, Artur Małecki - gitara basowa (grupa Dubska)

Data emisji: 01.03.2021

Godzina emisji: 22.05

kd

Playlista