Czterech muszkieterów polskiego basketu 3x3 i ich trener

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2019 21:31
Po brązowym medalu MŚ w koszykówce 3x3 zdążyli już wywalczyć kwalifikację na mistrzostwa Europy.
Reprezentacja Polski w koszykówce  koszykówce 3x3 - Przemysław Zamojski, Michael Hicks, Marcin Sroka, Paweł Pawłowski i trener Piotr Renkiel
Reprezentacja Polski w koszykówce koszykówce 3x3 - Przemysław Zamojski, Michael Hicks, Marcin Sroka, Paweł Pawłowski i trener Piotr RenkielFoto: Darek Matyja

Nasi koszykarze ostatnio sprawili nam wiele powodów do radości. Najpierw zdobyli po raz pierwszy w historii polskiego basketu 3x3 medal mistrzostw świata. W meczu o brąz pokonali Serbów, tych samych, którzy nie pozwolili im stanąć na podium na poprzednich mistrzostwach.
W tym samym czasie co mistrzostwa świata w Amsterdamie -  w Mińsku inny nasz zespół zajął czwarte miejsce w Igrzyskach Europejskich.
Niemal prosto z Amsterdamu polscy koszykarze 3x3 wybrali się do Rygi gdzie w pięknym stylu wywalczyli kwalifikację do mistrzostw Europy.
Jakby tych sukcesów było mało, to w ich ślady poszły też nasze koszykarki, które zajmując drugie miejsce w Rydze zapewniły sobie udział w mistrzostwach Europy w Debreczynie.
W tym napiętym okresie startowym nasi koszykarze znaleźli czas na chwilę rozmowy.
Jest ich czterech - jak muszkieterów - bo jeden za drugiego poszedłby w ogień: Paweł Pawłowski, Marcin Sroka, Przemysław Zamojski, Michael Hicks oraz ich trener Piotr Renkiel.

Posłuchajcie co mówili w "Strefie sportu".

W naszej audycji także rozmowa z Arturem Rolakiem , dziennikarzem sportowym, który w tym roku na Wimbledonie jest już po raz... 28.

***

Tytuł audycji: Strefa sportu
Prowadzący: Darek Matyja
Goście: Marcin Sroka, Przemek Zamojski, Paweł Pawłowski, Michael Hicks i Piotr Renkiel
Data emisji: 01 76 2019
Godzina emisji: 21.30

***

Trzecie miejsce koszykarskiej reprezentacji 3x3 2 mistrzostwach świata w Amsterdamie.

Boks to trudny zawód, w którym nie zawsze wszystko zależy od pięściarza.

Po mistrzostwach świata udane kwalifikacje do mistrzostw Europy.