Koszykarze 3x3 walczą o igrzyska i miejsce w reprezentacyjnym składzie.
  • Michał Wojtyński o walce o igrzyska i miejsce w składzie reprezentacji
Michał Wojtyński
Michał Wojtyński Foto: Darek Matyja

Michał Wojtyński to członek kadry w koszykówce 3x3. Podczas gdy jedna nasza reprezentacja walczyła na mistrzostwach świata zdobywając brązowy medal, Michał grał w zespole prowadzonym przez Kazimierza Rozwadowskiego na Igrzyskach Europejskich, gdzie wraz z kolegami z zespołu (Wojciechem Pisarczykiem, Maciejem Adamkiewiczem i Mariuszem Konopatzkim) zajął czwarte miejsce.
Nasza kadra 3x3 wywalczyła sobie też miejsce w w mistrzostwach Europy oraz turnieju kwalifikacyjnym o igrzyska olimpijskie (w kwietniu przyszłego roku).
Po ostatnich mistrzostwach kraju, w których drużyna oparta na zawodnikach pierwszej reprezentacji zajął "dopiro" drugie miejsce - trener Piotr Renkiel ma mały ból głowy... na kogo postawić w ME i olimpijskich kwalifikacjach. Jednym z kandydatów do gry w tych imprezach jest właśnie Michał Wojtyński, który marzy o olimpijskim występie...
O koszu 3x3 oraz drodze do Tokio opowiedział w poniedziałkowej "Strefie sportu".

W naszej audycji było też o zakańczanej Uniwersjadzie, z której Polacy przywieźli 15 medali - w rozmowie z jedną z medalistek - szpadzistką Kamilą Pytką.

***

Po brązowym medalu MŚ w koszykówce 3x3 zdążyli już wywalczyć kwalifikację na mistrzostwa Europy.

Koszykarki 3x3 "wychodzą z cienia"

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 21:31
W Rydze Polki wywalczyły awans do mistrzostw Europy w Debreczynie. Co to znaczy dla polskiego basketu 3x3? O tym w opowiedzą w "Strefie sportu" - trenerka Karolina Szlachta i kadrowiczki.

Jedziemy bronić złota i wierzymy, że nam się to uda - twierdzi kapitan siatkarskiej reprezentacji Polski do lat 21.