Michał Odowski - "Nieprzeciętny" biegacz długodystansowy

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2022 23:10
Michał Odowski, finalista plebiscytu "Nieprzeciętni 2019" ponownie odwiedził Czwórkę. Co się zmieniło w jego życiu przez ostatnie 3 lata, czy wciąż wyznacza sobie nowe sportowe cele i czy Plebiscyt jakoś wpłynął na jego życie?  
Audio
  • Michał Odowski o sportowych celach, życiowych wyzwaniach i nieprzeciętności (Strefa sportu/Czwórka)
Michał Odowski
Michał Odowski Foto: arch. Michała Odwoskiego

Michał Odowski to człowiek, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych. W 2016 roku z powodu kłopotów z sercem, lekarze zabronili mu jakiegokolwiek wysiłku fizycznego. Michał jednak postanowił dalej uprawiać sport i bieganie. Nie było to jednak zwykłe bieganie rekreacyjne, ale ekstremalne biegi długodystansowe. Sukcesy przyszły szybko, a gość Czwórki. m.in. zajął drugie miejsce w etapowym, 120-kilometrowym, międzynarodowym biegu z przeszkodami na Saharze oraz przebiegł też góry Kaukazu. - Udało się wszystko tak naprawić, że nie musiałem mieć żadnej operacji. Wystarczyło zadbać o lepszy styl życia. W moim przypadku na szczęście lekarze nie mieli racji i dzięki temu dziś mogę już biegać maratony - wspominał sportowiec. 

Michał Odowski jest jednym z finalistów plebiscytu "Nieprzeciętni 2019". Wspominał jak do tego doszło, że zdecydował się wziąć udział w czwórkowym plebiscycie. - O Nieprzeciętnych dowiedziałem się od mamy mojego kolegi. Od razu się tym zainteresowałem bo brzmiało to bardzo ciekawie. Tak naprawdę to zgłosiła mnie moja żona - mówił Michał.

NIEPRZECIĘTNI 2022 - Zobacz seriws specjalny <<<

- Naprawdę warto wziąć udział w takim czymś, bo wspomnienia pozostają na długo. Jeśli robicie choć odrobinę więcej niż przeciętna osoba, to warto się zgłosić. Dlatego, że jest okazja do poznania ludzi działających w inny sposób i można się nimi inspirować - dodał wspominając plebiscyt z 2019 roku. 

POSŁUCHAJ: 

15:33 [CZWORKA]CZWORKA (mp3) 7 kwiecień 2022 21_30_01.mp3 Michał Odowski o sportowych celach, życiowych wyzwaniach i nieprzeciętności (Strefa sportu/Czwórka)

To nie była pierwsza wizyta Michała Odowskiego w Czwórce. W naszym studio sportowiec gościł już w lipcu 2019 roku. 

Przeczytaj:


Sam Michał twierdzi, że "osoba nieprzeciętna to taka, która nie zamyka się w schematach, tylko szuka swojej drogi. Patrzy na jakieś swoje potrzeby i myśli o czymś więcej ,a nie tylko o codziennym egzystowaniu." W tym roku Michał przygotowuje się do kwietniowego maratonu, podczas którego chce złamać barierę trzech godziny. Na przyszły rok, razem ze swoimi znajomymi, planuje również przebiec trasę... wzdłuż Dunaju.

***

"Nieprzeciętni" to plebiscyt, który ma na celu zaprezentowanie młodych ludzi - do 35. roku życia, którzy w swojej pracy, środowisku, robią rzeczy niebanalne, mają nietypowe zainteresowania. Do wygrania cenne nagrody: cyfrowe radioodbiorniki, a także słuchawki i głośniki bluetooth. Pierwszy etap konkursu, czyli nadsyłanie zgłoszeń, potrwa do 17 kwietnia.

ZGŁOŚ SIĘ DO PLEBISCYTU <<<

Chęć uczestnictwa w plebiscycie można przekazać za pomocą formularza na stronie internetowej Czwórki lub drogą mailową na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Kandydatów mogą proponować przyjaciele, rodzina, znajomi, współpracownicy, zgłaszać się mogą także sami zainteresowani. Spośród wszystkich kandydatur, kapituła plebiscytu wybierze 10 finalistów i ogłosi ich nazwiska 16 maja. W drugim etapie konkursu, to słuchacze wybiorą zwycięzcę spośród szczęśliwej dziesiątki. Wyniki głosowania i nazwisko Nieprzeciętnego 2022 poznamy na uroczystej gali finałowej, zaplanowanej na 23 czerwca w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana.

Regulamin plebiscytu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<

Regulamin konkursu Nieprzeciętni 2022.pdf <<<


***

Tytuł audycji: Strefa sportu

Prowadził: Norbert Michalak

Gość: Michał Odowski

Data emisji: 07.04.2022

Godzina emisji: 21:30


***

Darek Matyja

Czytaj także

Nieprzeciętni 2022: Kogo ma na muszce Monika Kukla?

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2022 11:00
- Moja najważniejsza zaleta to zawziętość. Uparcie dążę do wyznaczonego celu, choć droga do tego nie jest łatwa - mówi Monika Kukla, parabiathlonistka i jurorka Plebiscytu Nieprzeciętni 2022.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tomasz Świątek - Jestem dumny z Igi

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2022 22:01
Rozmowa z tatą Igi Światek po tym jak już oficjalnie została liderką światowego rankingu tenisistek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Maciej Adamkiewicz w składzie Legii LOTTO 3x3

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 22:01
Warszawska Legia już podała skład swojej drużyny, która w przyszłym sezonie będzie grała w rozgrywkach ligi koszykarskiej Lotto Ligi 3x3
rozwiń zwiń