Julka Damasiewicz i jej walka o igrzyska w Formule Kite

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2023 16:55
Reprezentantka Polski w Formule Kite, zawodniczka AZS Poznań, która studiuje na AWF Gdańsk.
Julka Damasiewicz
Julka Damasiewicz Foto: Darek Matyja

To był dobry koniec roku dla reprezentantki Polski w olimpijskiej Formule Kite, studentki AWF Gdańsk i zawodniczki AZS Poznań - Julii Damasiewicz. W grudniu najpierw stanęła na podium mistrzostw Azji i Oceanii, a potem wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

O regatach rozgrywanych w Chinach, pozostałych swoich startach w 2023 roku oraz drodze na igrzyska olimpijskie w Paryżu opowiedziała w Akademickiej Strefie Sportu.

Zobacz więcej na temat: SPORT Czwórka dariusz matyja

Polscy młodzi Jakub Seemann i Jan Klimkowski zdominowali mistrzostwa świata juniorów w szachach, zdobywając złoty i srebrny medal w kategorii do 16 lat. Paweł Sowiński zdobył srebro w kategorii do lat 14.

Jakub Kraska razem z pływacką kadrą przygotowuje się na Wyspach Kanaryjskich do przyszłego sezonu.

Mistrz świata kadetów w boksie - Fabian Urbański, opowiedział o swoich sukcesach i sportowych celach.