Nieprzeciętni 2021. Jan Paszkowski o poszukiwaniu ludzi wyjątkowych

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2021 12:43
- Moje życie to spełnianie marzeń dzięki ciężkiej pracy, konsekwencji, ale także kreatywności. I takich cech szukam w ludziach - mówi Jan Paszkowski, klarnecista, który jednak w swoim życiu poszedł w zupełnie inną stronę. Zajął się  gotowaniem, a teraz zasiada w kapitule Plebiscytu Nieprzeciętni 2021. 
Jan Paszkowski
Jan PaszkowskiFoto: arch. pryw.

Łukasz Polikowski small.JPG
Łukasz Polikowski: nieprzeciętność to nietuzinkowość

Jan Paszkowski już jako dziecko występował w musicalu "Piotruś Pan", użyczył swojego głosu także w kilku filmach animowanych. Z zawodu muzyk - klarnecista, jednak w swoim życiu poszedł w zupełnie inną stronę i został pasjonatem gotowania. Był najmłodszym uczestnikiem pierwszej edycji popularnego telewizyjnego programu kulinarnego, a  zdjęcie jego deseru wygrało w konkursie Jamiego Olivera, do którego później trafił na staż.

Jan Paszkowski to także autor trzech książek kucharskich i felietonista, który w świecie kulinariów zasłynął z niestandardowego łączenia składników w prostych i codziennych daniach. 

Posłuchaj
12:30 paszkowski tpt czwórka 18042021.mp3 Jan Paszkowski o poszukiwaniu nieprzeciętności (Tędy po trendy/Czwórka) 

Majki Kowalski, _1200_.jpg
Michał "Majki" Kowalski w kapitule Nieprzeciętnych

Plebiscyt NIEPRZECIĘTNI 2021 - sprawdź szczegóły >>>

Jak podkreśla na swoich profilach w mediach społecznościowych, w życiu "warto kierować się sumieniem". - Słuchać własnej podświadomości i tego, co mówi nam dusza. Warto odczytywać takie znaki, nawet jeśli z początku wydaje nam się to infantylne - podkreślał gość Czwórki. Jak tłumaczył, w czasach pandemii to szczególnie cenna umiejętność. - Ta sytuacja pokazuje prawdziwe oblicze ludzi: weryfikuje, kim jesteśmy i czy potrafimy podać pomocną dłoń innym, ale też czy jesteśmy kreatywni i przedsiębiorczy - tłumaczył gość Czwórki.

Zobacz także:


Arkadiusz Andrejkow-fot. Adam Golec 1200.jpg
Arkadiusz Andrejkow - Nieprzeciętny malujący "deskale"

W dobie pandemii - jak tłumaczył - przybywa ludzi nieprzeciętnych. - Nieprzeciętność to zespół cech, które nas wyróżniają z tłumu. Żeby osiągnąć sukces, obojętne w jakiej dziedzinie, trzeba się wyróżniać, więc nieprzeciętność to niekoniecznie jakiś "supertalent", ale coś charakterystycznego wyłącznie dla nas - podkreślał. Jak tłumaczył, jako juror w plebiscycie Czwórki, na takich właśnie kandydatach będzie się skupiał. - Nie chcę jednak ograniczać się ani do muzyki, ani do kulinariów - mówił. 

- Moje życie to jedno wielkie dążenie do spełniania marzeń. Receptą na sukces w tej dziedzinie jest bycie szczerym wobec siebie i innych, ciężka uczciwa praca i frajda z tego, co robimy. Tego też oczekuję od Nieprzeciętnych kandydatów - tłumaczył.  

***

Tytuł audycji: Tędy po trendy

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Gość: Jan Paszkowski (muzyk, ale także autor trzech książek kucharskich, juror plebiscytu Nieprzeciętni 2021 )

Data emisji: 18.04.2021

Godzina emisji: 10.14

kd