Ziela: EP-ka przyniosła nam szczęście i występy na najważniejszych festiwalach

- Rzeczywistość, którą opisuję poprzez słowa siłą rzeczy jest moją perspektywą. Nie wyobrażam sobie, że miałabym śpiewać teksty, które nie bazują na moich doświadczeniach - opowiada Julita Zielińska. Ona i Patryk Kieniast jako Ziela to jeden z najbardziej obiecujących debiutów młodego pokolenia. 
Ziela w studiu Czwórki
Ziela w studiu CzwórkiFoto: Czwórka/Kamil Jasieński
O Audycji
Tytuł Ziela: EP-ka przyniosła nam szczęście i występy na najważniejszych festiwalach
Prowadzący Ula Kaczyńska
Opis

Muzycy pochodzą z Trójmiasta i tam też stawiali pierwsze kroki na scenie, ale tak naprawdę historia Zieli na dobre zaczęła się w Świeciu. - Pojechaliśmy tam na Maraton Piosenki Osobistej. Cel był jeden: wygrać i zdobyć pieniądze na wynajem studia nagraniowego, w którym chcieliśmy profesjonalnie zarejestrować nasze piosenki  - wspominają goście Czwórki. - W jury zasiadał Paweł Jóźwicki, wydawca m.in. płyt Korteza i Ani Dąbrowskiej. Najpierw trochę "wąchaliśmy się", ale potem wspólnie wytyczyliśmy dla Zieli nową drogę.

W tym roku ukazała się debiutancka EP-ka Zieli, w tej chwili muzycy pracują nad nowymi piosenkami. - Mamy kilkanaście utworów, które powoli sobie dojrzewają do procesu ostatecznej obróbki. Gramy je na koncertach i pewnie wkrótce także wydamy. Wiemy już nawet w jakiej formie - zapowiada Patryk Kienast.

Jaka jest przewaga EP-ek nad płytami długogrającymi? Dlaczego już nie ma "trójmiejskiej sceny muzycznej"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Goście: Julita Zielińska i Patryk Kienast (Ziela)

Data emisji: 14.08.2019

Godzina emisji: 9.05

kul

Playlista
Tagi
Playlista