The Dumplings: każda płyta to inny etap naszej relacji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:00
Od ich debiutu minęło 5 lat, trzy studyjne płyty, jeden Fryderyk, kilka kolaboracji. W listopadzie The Dumplings wyruszają w ostatnią przed przerwą trasę koncertową "Przykro mi". - Tak naprawdę nie jest nam bardzo przykro, bo nie rozstajemy się, nie zawieszamy działalności, tylko dajemy sobie czas, żeby na muzykę spojrzeć z innych perspektyw - wyjaśniają muzycy.  
Audio
  • Przed nami czas wielu prób - rozmowa z The Dumplings (Wszystko gra/Czwórka)
The Dumplings - Justyna Święc i Kuba Karaś
The Dumplings - Justyna Święc i Kuba KaraśFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Każda płyta to inny etap naszej relacji. Debiut jest zapisem początków przyjaźni. "Raj" to dowód, że wiele się u nas wydarzyło Justyna Święs 

Stare piosenki, których jeszcze nie słyszałeś

Koncertowy "Raj", czyli The Dumplings w Czwórce [ZOBACZ >>>]

- Przygotowujemy nowe aranże utworów ze wszystkich naszych płyt. Będą wśród nich także piosenki, których od dawna nie graliśmy - zapowiada Kuba Karaś. - Zdarzało się, że po intensywnej trasie byliśmy "zmęczeni" materiałem. W przypadku utworów z nowej płyty wygląda to inaczej. Ciągle je gramy i ciągle jesteśmy w "Raju" - dodaje Justyna Święs.  

W ramach trasy "Przykro mi" odwiedzimy kilka miast, w których nigdy nie byliśmy, a w Warszawie zagramy nawet dwa razy Kuba Karaś

"Przykro mi" - smutna historia w ładnym obrazku

Wraz z trasą "Przykro mi" duet zaprezentował teledysk to utworu pod tym samym tytułem, który pochodzi z krążka "Raj". - Punktem wyjścia dla twórców klipu było "najpiękniejsze samobójstwo", czyli fotografia Roberta Wilesa z 1947 roku, która była także inspiracją dla Andy'ego Warhola - mówią goście Czwórki i opowiadają o historii Evelyn McHale. 

Justyna Święs prezentuje: The Dumplings w piosenkach [POSŁUCHAJ >>>]

Muzycy opowiadają także o powrocie do muzycznych korzeni, o solowych planach i sesji zdjęciowej, podczas której całkowicie zabrakło im tchu.

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Justyna ŚwięsKuba Karaś (The Dumplings)

Data emisji: 6.11.2019

Godzina emisji: 9.05

kul/ac

Czytaj także

Przemysław Jankowiak, czyli 1988 o życiu przed i po Synach

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2019 12:50
- Nie lubię słowa kariera, a jeśli myślę o sukcesie, to raczej szukając innych sposobów na zarobek. Nie chcę tylko i wyłącznie żyć z muzyki, bo wtedy musiałbym iść na kompromisy - mówi Przemysław Jankowiak, który jako 1988 z Robertem Piernikowskim tworzy duet Syny. - Owszem, chciałbym kiedyś zagrać na stadionie, ale myślę, że nigdy aż tylu ludzi nie skuma tego, co robimy - dodaje.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamp!: ciągle tańczymy inteligentnie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:00
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który jest obecny na scenie od ponad dekady postanowił zaprezentować słuchaczom oblicze "live". - Byliśmy zmęczeni formułą dotychczasowy występów. Zmieniliśmy sprzęt, popracowaliśmy nad muzyką. Nowe wydawnictwo to rejestracja tego, co udało nam się dokonać i w którą stronę będziemy zmierzać - zapowiadają członkowie zespołu Kamp!.
rozwiń zwiń