MIN t: Berlin otworzył mi głowę na dźwięki i głosy

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2020 14:40
- Berlin najpierw zmienił moje widzenie świata, a później otworzył głowę na muzykę. Zmieniła się moja wrażliwość w odbiorze dźwięków, dużo eksperymentuje z wokalem - opowiada MIN t. Artystka podzieliła się z fanami utworem "Start Dancing" i zapowiedziała wydanie drugiej płyty.
Audio
MIN t
MIN tFoto: Andreas Labes

"Start Dancing" opowiada o zmysłowości, o budzącej się kobiecości i o byciu sexy. Mówi też o potrzebie atencji MIN t

Nowy singiel mieści w sobie energię miasta, w którym MIN t mieszka i tworzy, zapowiada także drugi solowy album artystki. - Nowy materiał mocno będzie opierać się o partie wokalne. Chciałam też poeksperymentować ze stylem R'n'B. Liczę na to, że słuchacze dostrzegą też progres w mojej pracy producenckiej. - opowiada Martyna Kubicz. - Czas, który spędziłam do tej pory w Berlinie, poświęciłam na naukę i ćwiczenia. Mam nadzieję, że będzie to słychać.  

Ekspresyjny tekst do "Start Dancing" napisała siostra artystki - Patrycja Kubicz. Jak podkreśla Martyna, już od dzieciństwa łączy je głębokie zrozumienie w sposobie wyrażania siebie i poczucie rozumienia się bez słów. Utwór doczekał się także remiksu, który jest dziełem VTSS. - Z moją imienniczką Martyną poznałyśmy się w Warszawie, a w Berlinie jesteśmy sąsiadkami - opowiada Kubicz. - To didżejka i producentka, która robi światową karierę. Oddałam jej "Start Dancing" także dlatego, żeby ta kompozycja mogła zaistnieć na klubowych parkietach - wyjaśnia.

MIN t "Start Dancing" / MINtMusicVEVO

Data premiery nowej płyty MIN t nie jest jeszcze znana. - Na krążku znajdzie się około 12 utworów ubranych w piosenkowe formy - mówi gość Czwórki. -  To będzie muzyka, która ma znaczenie. Bo tylko taką chce robić.

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Martyna Kubicz (MIN t)

Data emisji: 10.06.2020

Godzina emisji: 9.05

kul/pj

Czytaj także

Kamil Durski jako RDZA. Techno od prawdziwego romantyka

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2017 09:50
Połowa duetu Lilly Hates Roses - Kamil Durski - jako RDZA debiutuje w roli didżeja. - Od kilku miesięcy w domu pracuję nad autorskim materiałem utrzymanym w klimacie minimal techno - opowiada muzyk i prezentuje premierowe utwory w trakcie setu didżejskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jacek Sienkiewicz: jestem odporny na trendy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:40
- Widzę trendy, bo nie da się ich nie zauważyć, ale staram się nie przejmować opinamii co powinienem, a czego nie. Słucham siebie i swojej intuicji, choć wiem, że i ona bywa omylna - opowiada kompozytor i producent muzyki elektronicznej Jacek Sienkiewicz.
rozwiń zwiń