Polskie Radio
Section05
Ula Kaczyńska

Kathia z szansą na Fryderyka. "Urzeka mnie piękno braku perfekcji" [WIDEO]

W sierpniu 2023 roku wygrała festiwal FAMA, pod koniec listopada wydała debiutancką płytę, została "Objawieniem" w jednym z najbardziej liczących się plebiscytów i ma szansę na Fryderyka w kategorii Debiut Roku. - Mam świadomość, że wybrałam inną drogę, niż artystki i artyści mają to dziś w zwyczaju. Bo zanim wydałam płytę, nauczyłam się grać koncerty - opowiada Kathia.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Alternatywa Ula Kaczyńska Kathia

Karaś i Rogucki z nowym albumem "Atlas iskier". Podsumowanie kilkuletniej współpracy

Zespół KARAŚ/ROGUCKI wydał właśnie płytę "Atlas iskier" - która kończy ich czteroletnią współpracę. - Nauczyliśmy się, że każde wydarzenie które nas spotyka, jest ważnym powodem, by celebrować fakt, że się istnieje. Przeżyliśmy coś niesamowitego w otoczeniu ludzi, którzy czują tak, jak my - opowiada Piotr Rogucki. Razem jesteśmy wyczuleni na miłość - dodaje. 
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska muzyka rozrywkowa Piotr Rogucki Jakub Karaś album piosenka

Największe miłosne przeboje wszechczasów. Wybierają dziennikarze muzyczni Jedynki

Miłość i muzyka od zawsze są ze sobą nierozerwalnie związane. Niemniej z tej mnogości piosenek, naprawdę trudno jest wybrać te najpiękniejszego. Tego naprawdę niełatwego zadania podjęli się dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia z Redakcji Muzycznej. Jakie utwory zaproponowali?
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska miłość Walentynki Paweł Sztompke Ula Kaczyńska Anna Will Maria Szabłowska Marcin Kusy Iza Żukowska Elvis Presley

"Bez słów" - nowy singiel Cheap Tobacco przedpremierowo w radiowej Jedynce

Przez 14 lat grupa Cheap Tobacco stała się jednym z najciekawszych zespołów polskiej sceny niezależnej. Niedawno skład formacji zmienił się. Wkrótce muzycy zaprezentują swój najnowszy singiel zatytułowany "Bez słów". Przedpremierowo mogliśmy usłyszeć go w "Muzycznej Jedynce". W audycji gościła wokalistka grupy Natalia Kwiatkowska.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska Cheap Tobacco muzyka rozrywkowa premiera