WaluśKraksaKryzys. "Atak" przyziemnych opowieści

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 11:00
Ma w sobie coś z Kopciuszka. Pojawił się pod koniec roku wraz z singlem "Tuż przed północą" i zamieszał w głowie nie tylko Królowi. - Pantofelek też zgubiłem, ale o tym już nie zaśpiewałem - śmieje się WaluśKraksaKryzys. W tym roku artysta zadebiutuje krążkiem "Atak", ale Złotą Płytę i tak ma już na swoim koncie.
WaluśKraksaKryzys
WaluśKraksaKryzys Foto: ShowTheShow

Posłuchaj
54:24 2021_01_13 09_05_27_PR4_Wszystko_gra.mp3 WaluśKraksaKryzys zapowiada "Atak". Jaka będzie debiutancka płyta artysty? (Wszystko gra/Czwórka)

 - Przynoszę słuchaczom przyziemne opowieści, bo to, co robię, oparte jest na życiu moim i moich bliskich, na tym, co obserwuję wkoło - mówi artysta. - Wydaje mi się też, że to dlatego ludzie tak utożsamiają się z tymi historiami. 

Muzyka jest bardzo ważną częścią mojego życia i poświęcam jej dużo uwagi. Wierzę, że dobre rzeczy do mnie przyjdą, i robię wszystko, by być na nie gotowy WaluśKraksaKryzys

"Atak" to oficjalny debiut Walusia, ale nie pierwsza płyta, którą artysta ma w dorobku. - W 2019 roku wydałem nieoficjalnie "MiłegoMłodegoCzłowieka". Lwią część tekstów na ten krążek napisałem w krakowskich pubach dla studentów. Na Brackiej, gdzie jak śpiewa Turnau, ciągle pada deszcz - śmieje się muzyk. - Sam tytuł zaś nawiązuje do utworu Niwei. Puściła mi go znajoma i bardzo uderzył mnie jego klimat i flow duetu Wojtek Bąkowski i Dawid Szczęsny.

Niwea - Miły Młody Człowiek / QuTV

"Atak" jest gotowy od sierpnia i miał się ukazać w październiku ubiegłego roku. Z wiadomych przyczyn przesunęliśmy premierę, a ja już tak bardzo chciałbym wypuścić to wszystko w świat WaluśKraksaKryzys

W pierwszym singlu zapowiadającym "Atak" razem z Walusiem wystąpił Błażej Król. - Łączy nas ciekawa relacja, za którą jestem mu wdzięczny. Bo bez Błażeja wielu rzeczy nie udałoby mi się teraz zrobić. Nie supportowałbym jego koncertów, nie byłoby Męskiego Grania, ani tej Złotej Płyty, za album, na którym znalazł się utwór "Tuż przed północą" - mówi gość Czwórki. - Oczywiście to trofeum traktuję bardziej w kategorii żartu i myślę, że to właściwe podejście, które pozwoli mi zachować trzeźwość spojrzenia i osądów - dodaje muzyk.

WaluśKraksaKryzys feat. Król - TUŻ PRZED PÓŁNOCĄ / Mystic Production TV

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Waluś (WaluśKraksaKryzys)

Data emisji: 13.01.2021

Godzina emisji: 9.05

kul


Czytaj także

"Nowa Aleksandria". Płyta Siekiery to nie tylko krążek, ale zjawisko

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2020 15:00
Wystarczyły niecałe dwa tygodnie, żeby nagrać jedną z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki. W 1986 roku muzycy Siekiery rozpoczęli pracę nad "Nową Aleksandrią". - Ta płyta, tak jak i sam zespół, jest zjawiskiem. W Polsce w latach 80. nikt tak nie grał i nikt tak nie brzmiał - mówi krytyk muzyczny i dziennikarz radiowej Dwójki Przemek Psikuta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kasia Lins z Nagrodą im. Grzegorza Ciechowskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2020 17:00
- W tym zawodzie trudno wytrwać w konsekwencji, skoro wkoło tyle pokus. Dlatego dla mnie to wyróżnienie to przede wszystkim znak, że idę w dobrym kierunku - mówi wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Kasia Lins.
rozwiń zwiń