Lilly Hate Roses nie żyje. Narodziła się Atlvnta

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2021 10:00
Kasia Golomska i Kamil Durski jako Lilly Hates Roses zadebiutowali w 2013 roku, a po wydaniu dwóch płyt postanowili założyć nowy zespół. - Atlvnta jest wszystkim tym, czym nie była Lilly. Zmieniliśmy stylistykę i poczuliśmy wiatr w żaglach - opowiadają muzycy. 
ATLVNTA - Kasia Golomska i Kamil Durski
ATLVNTA - Kasia Golomska i Kamil DurskiFoto: Zija&Pióro /mat. prasowe

Jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało się nam osiągnąć jako Lilly Hates Roses, ale nie widzieliśmy już siebie w roli muzyków folkowych Atlvnta

Goście Czwórki przyznają, że jako Lilly Hates Roses pracowali nad trzecią płytą, ale im więcej piosenek powstawało, tym bardziej czuli się ograniczeni przez folkową formułę LHR. - Byliśmy tak przyblokowani, że nie potrafiliśmy nawet rozwinąć nowych kompozycji, a wszystkie pomysły, które się pojawiały, natychmiast odrzucaliśmy, bo czuliśmy, że nie pasują do Lilly - opowiadają. - Tymczasem chcieliśmy się rozwijać i eksperymentować na nowych terytoriach, więc nie w pewnym sensie nie mieliśmy wyjścia i tylko nowy projekt mógł nas uratować.

Posłuchaj
08:41 CZWORKA Wszystko gra - Atlvnta 03.03.2021.mp3 Atlvnta wkracza na scenę. Kasia Golomska i Kamil Durski o nowym projekcie muzycznym (Wszystko gra/Czwórka)

Atlvnta nie jest osadzona w sezonowym trendzie, ale ma rozmach. Jesteśmy podekscytowani naszym nowym początkiem Atlvnta 

Pierwszy singiel Atlvnty, który właśnie pojawił się w sieci, to utwór "Umrzesz tak jak ja". - Dotarło do mnie, że na naszej scenie nie ma dziewczyny, która rapowałaby, ale w delikatny i romantyczny sposób. A ponieważ wiedziałem, że Kasia robiła już coś takiego występując gościnnie z Miuoshem, namówiłem ją do tego, żeby zadziałać na tym polu - wspomina Kamil Durski. - Piosenka powstała rok temu i w pierwszej wersji miała wokalne zwrotki. Kiedy zmieniliśmy je na melodyjnie rapowe okazało się, że to "siedzi" w numerze, że nadaje mu właściwy klimat.

ATLVNTA - Umrzesz tak jak ja / ATLVNTAVEVO


Posłuchaj także
Margaret fot. Łukasz Jasiukowicz L1 1200.jpg
Margaret: wywracam "flow" do góry nogami

Pierwsza płyta Atlvnty jest już gotowa i ukaże się jeszcze w tym roku. - Szczerze mówiąc nie możemy już wytrzymać, żeby puścić ją w świat, bo jesteśmy ciekawi reakcji. Ale skoro wytrzymaliśmy sześć lat, tamy radę jeszcze kilka miesięcy - dodaje  Kasia Golomska.  

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Kasia Golomska i Kamil Durski (Atlvnta)

Data emisji: 03.03.2021

Godzina emisji: 9.05

kul