Margaret: wywracam "flow" do góry nogami

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2021 12:00
- Z piosenki na piosenkę idę głębiej i idę dalej. Zmieniam znaczenie słów, wywracam "flow" do góry nogami i dużo eksperymentuję. Płyta "Maggie Vision" jest efektem tego muzycznego "dziergania" - opowiada Margaret. 
Margaret, czyli Małgorzata Jamroży
Margaret, czyli Małgorzata JamrożyFoto: Czwórka/Kamil Jasieński

Pracę nad utworem zaczynałam od położenia zwrotki. Inni w ten sposób kończą płytę, dla mnie był to punkt wyjścia do eksperymentowania Margaret

Miejskie wizje na mocnym Auto-Tune

Nowa płyta artystki ukazała się 12 lutego i jest utrzymana w stylistyce urban. - Choć nie trzymam się sztywno ram tego gatunku i poruszam się po różnych klimatach, to jednak utwory osadzone są na mocno wybrzmiewających Auto-Tune'ach - opowiada gość Czwórki. - Są jeszcze drillowe i trapowe podkłady, a także piosenka na ukulele.

Posłuchaj
54:32 2021_02_17 09_05_20_PR4_Wszystko_gra.mp3 Margaret i jej wizje. Nowa płyta to kolejny krok w samodzielność (Wszystko gra/Czwórka) 

Na płycie "Gaja Hornby" dałam wyraźny sygnał, w którą stronę idę. Tymczasem ciągle są ludzie, który wiedzą lepiej, jak powinnam żyć Margaret

Soulowa ballada o strachu przed tłumem

Jedną z sentymentalnych podróży w przeszłość na krążku "Maggie Vision" jest utwór "Introwersje". - W warstwie brzmieniowej to powrót do czasów licealnych, kiedy słuchałam r'n'b i soulowych balladek - opowiada Margaret. - W warstwie tekstowej odwołuję się do moich obserwacji, które dotyczą relacji człowieka ze społeczeństwem. Jestem introwertykiem. I choć lubię ludzi, to kiedy jest ich za dużo, nagle czuję się przytłoczona.


Margaret Margaret

Z Natalią Szroeder pochodzimy z podobnych rewirów, ale wspieramy się w drodze do innej muzycznej bajki Margaret 

Na własnych zasadach

"Introwersje" Margaret nagrała razem ze Stanislavvem, czyli Stanisławem Ślęzakiem, podopiecznym artystki z programu "The Voice Of Poland". Natomiast w utworze "Sold Out" usłyszymy Natalię Szroeder. - Znamy się z czasów, kiedy miałyśmy zadatki na księżniczki popu. Ładnie ubrane, ładnie uczesane, otoczone ludźmi, którzy wiedzą lepiej. Razem dojrzewałyśmy i razem się wspierałyśmy, zawsze nam "klikało" w kontaktach osobistych - śmieje się rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. - Teraz nasze artystyczne drogi może trochę się różnią, ale obie postawiłyśmy na samodzielność. Na to, by żyć i tworzyć na własnych zasadach - dodaje Margaret.

Margaret ft. Natalia Szroeder - Sold Out (Official Video) / Margaret

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Margaret

Data emisji: 17.02.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

"Geniusz" Rasmentalism. O szukaniu pilota do siebie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 12:30
"Geniusz" to ósmy wspólny album Rasmentalism. - Myśle, że znalezienie pilota do siebie oznaczałoby koniec robienia muzyki. Tworzenie i pisanie to jednak jest poszukiwanie, a kolejne płyty są jak "check pointy" na tej mapie - mówi Ras. - A nawet gdybyśmy mieli już te piloty, to zawsze znajdzie się jakiś nieodkryty kanał - dodaje Ment.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Vito Bambino: nie maskuję wad, nie wstydzę się słabości

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 16:30
- "Poczekalnia" to opowieść o chłopaku, który przyznaje się do tego, że jest, jaki jest i nie ma z tym problemu - opowiada Mariusz Dopieralski, który jako Vito Bambino właśnie zadebiutował solowym krążkiem.
rozwiń zwiń