Julia Rocka: piszę piosenki jak scenariusze do filmów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 13:50
Wszystko zaczęło się od utworu "Jeep", który stał się jednym z największych viralowych hitów tego roku. 10 listopada ukazał się nowy singiel Julii Rockiej. Pięć dni po premierze "Oficjalna wersja zdarzeń" miała 350 000 wyświetleń na YouTubie i ponad 5,5 miliona wyświetleń TikToków Julii z fragmentem tej piosenki.
Julia Rocka
Julia RockaFoto: Estella Dandyk/Sony Music Polska

Posłuchaj
09:31 CZWÓRKA Wszystko gra - julia rocka 17.11.2021.mp3 Nieoficjalna wersja zdarzeń od Julii Rockiej (Wszystko gra/Czwórka) 

Dla mnie storytelling działa trochę jak hipnoza i przypomina scenariusz do filmu. Lubię ten sposób opowiadania, być może dlatego, że studiuję aktorstwo Julia Rocka

Viralowe wersy

- Wrzuciłam kilkusekundową zajawkę tego numeru do sieci i ona od razu spodobała się słuchaczom - opowiada artystka. - Pierwsza zwrotka to właściwie cytat rozmowy z moim przyjacielem. Resztę trochę podkoloryzowałam i dopowiedziałam pół żartem, pół serio.  

Julia Rocka - Oficjalna wersja zdarzeń (prod. Michał Głomski) [Official Video] / Julia Rocka

Czasami słucham Lady Gagi i Rihanny, ale bardziej dla emocji niż dla tekstów. Dla tekstów słucham Maty i Taco. Staram się jednak nikim nie inspirować, bo wolę robić to, co mnie w duszy gra Julia Rocka 

Producent ze szkolnej ławki

Muzykę Julki wyróżniają świadomie prowokujące teksty z elementami storytellingu. Wraz z Michałem Głomskim tworzą nieszablonowe utwory z pogranicza pop, urban i alternatywy. - Michał to mój przyjaciel z liceum, siedzieliśmy razem w jednej ławce na angielskim. Ale dopiero na początku pandemii, czyli dwa lata po skończeniu szkoły, zaczęliśmy dłubać przy muzyce. Dziś myślę, że znaleźliśmy dla siebie autonomiczny styl i kierunek - dodaje rozmówczyni Uli Kaczyńskiej.

Sprawdź także:

Aktorstwo jest moją pasją, a muzyka daje mi wolność twórczą. Tutaj od nikogo nie jestem zależna i ogranicza mnie tylko moja wyobraźnia Julia Rocka

Śpiewająca aktorka, która mogła być projektantką mody

Julia Rocka kończy właśnie studia aktorskie w łódzkiej Filmówce, a jej dyplomowy spektakl "Mary Page Marlowe" w reżyserii Adama Orzechowskiego można oglądać w Teatrze Studyjnym w Łodzi. - Może dziwnie to zabrzmi, ale mnie naprawdę rozpiera energia, jeśli chodzi o kreatywność. Pomysł goni za pomysłem i nie brakuje mi sił na realizację. Kiedy wybierałam kierunek studiów, w grę wchodziły aktorstwo oraz moda. Dostałam się i do Łodzi, i do London College Of Fashion, więc tak nie wiem, co jeszcze mi życie przyniesie - śmieje się gość Czwórki.  

Julia Rocka - Jeep (teledysk) (prod. Michał Głomski) / Julia Rocka

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Julia Rocka

Data emisji: 17.11.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Enchanted Hunters. Nieperfekcyjne panie "Dwunastego domu"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 16:50
- Dzisiejsze produkcje muzyczne są wręcz matematycznie dopracowane. A nas to dążenie do perfekcji przez wiele lat blokowało - przyznaje duet Enchunted Hunters. - Jako ludzie jesteśmy niedoskonali, może najwyższy czas, by muzyka zaczęła to odzwierciedlać - dodają artystki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Nykiel: w pandemii wyszły na wierzch wszystkie moje pająki

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 14:50
- To, że siedzieliśmy w zamknięciu, miało duży wpływ na mój nowy album. Pozbawiona bodźców zewnętrznych zaczęłam wsłuchiwać się w siebie i nagle powychodziły mi w głowie wszystkie pająki. Ta płyta będzie bardzo osobista - zapowiada Natalia Nykiel.
rozwiń zwiń