Enchanted Hunters. Nieperfekcyjne panie "Dwunastego domu"

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 16:50
- Dzisiejsze produkcje muzyczne są wręcz matematycznie dopracowane. A nas to dążenie do perfekcji przez wiele lat blokowało - przyznaje duet Enchunted Hunters. - Jako ludzie jesteśmy niedoskonali, może najwyższy czas, by muzyka zaczęła to odzwierciedlać - dodają artystki.
Audio
  • Jak zbudowano "Dwunasty dom" - rozmowa z Enchanted Hunters (Muzyczny Lunch/Czwórka)
Od lewej: Małgorzata Penkalla, Ula Kaczyńska, Magdalena Gajdzica
Od lewej: Małgorzata Penkalla, Ula Kaczyńska, Magdalena Gajdzica Foto: Czwórka/Martyna Ogonek

Czytaj także
enchanted hunters 1200.JPG
Enchanted Hunters: uciekamy z Ziemi statkiem kosmicznym z papieru

Nowe fundamenty, baśń ta sama

Songwriterki Małgorzata Penkalla i Magdalena Gajdzica jako Enchanted Hunters zadebiutowały w 2012 roku zjawiskową "Peorią". - "Dwunasty dom" zbudowałyśmy na nieco innym fundamencie. Skupiłyśmy się na kompozycjach, mniej na aranżacjach. A akustyczne instrumenty zamieniłyśmy na elektronikę - wspominają artystki.

"Dwunasty dom" i burza syntezatorów

Zmiana w brzmieniu rozpoczęła się od zabawkowego keyboardu. - Mniej więcej w 2013 roku Magda zrobiła pierwszą piosenkę na tym instrumencie. Trochę oswajałyśmy się z tym tematem, ale odkąd "wjechał" na próby poważny sprzęt, szybko rozkręciłyśmy się i rozpętałyśmy burzę syntezatorów - śmieje się Małgorzata Penkalla.

Dziewczyny od Synów


Czytaj także
syny 1200.jpg
Syny: rozegraliśmy już wiele snów

Drugi album Enchanted Hunters ukazał się nakładem Latarni Records - wytwórni, dla której m.in. nagrywają Syny. - Idąc za głosem serca, same zgłosiłyśmy się do chłopaków. Z Etamem Etamskim, czyli Przemkiem Jankowiakiem znamy się od dawna, mamy do siebie zaufanie i chcemy zrobić to w dobrym towarzystwie - tłumaczą goście Czwórki.        

Jak artystki definiują retromanię? Czemu latom 80. kłaniają się z szacunkiem, ale nie nisko? Kto przyczynił się do powstania "Dwunastego domu"? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Muzyczny Lunch

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Magdalena Gajdzica, Małgorzata Penkalla (Enchanted Hunters)

Data emisji: 15.11.2019

Godzina emisji: 13.05

kul

Czytaj także

Normal Echo: o mojej muzyce myślę "popowe piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:05
- Normal Echo pojawił się, kiedy byłem już zmęczony muzyką, którą robiłem wcześniej. Odłożyłem na bok intrumentalne eksperymenty i zacząłem tworzyć piosenki - opowiada Dawid Szczęsny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

The Dumplings: każda płyta to inny etap naszej relacji

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 16:00
Od ich debiutu minęło 5 lat, trzy studyjne płyty, jeden Fryderyk, kilka kolaboracji. W listopadzie The Dumplings wyruszają w ostatnią przed przerwą trasę koncertową "Przykro mi". - Tak naprawdę nie jest nam bardzo przykro, bo nie rozstajemy się, nie zawieszamy działalności, tylko dajemy sobie czas, żeby na muzykę spojrzeć z innych perspektyw - wyjaśniają muzycy.  
rozwiń zwiń