Żywy Gig: premiera utworu Zamilskiej i Quebonafide

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 11:10
Na antenie Czwórki producentka Natalia Zamilska i raper Quebonafide premierowo zagrali swój wspólny utwór pt. "Święty spokój". Artystyczna współpraca jest częścią Czwórkowego projektu "Żywy Gig".
Audio
  • Natalia Zamilska i raper Quebonafide o swoim wspólnym utworze "Święty spokój" w ramach akcji "Żywy Gig" (Wszystko gra/Czwórka)
  • Żywy Gig #4. Natalia Zamilska ft. Quebonafide: "Święty spokój"
Quebonafide wraz z Natalią Zamilską stworzyli utwór będący mieszanką elektroniki i rapu
Quebonafide wraz z Natalią Zamilską stworzyli utwór będący mieszanką elektroniki i rapuFoto: Materiały prasowe

Premiera utworu miała miejsce w audycji "Wszystko gra", a artyści odwiedzili nasze studio, by opowiedzieć o swojej współpracy. - Ten utwór można odbierać jako mój manifest przeciwko ekspresowemu, bardzo zintensyfikowanemu życiu. Nie lubię wszelkich ram, a pośpiech mi nie odpowiada, ktoś, kto się spieszy, potyka się  - mówi Quebonafide.

Kuba Quebonafide Grabowski, znany również jako Quebo, to polski raper freestyle'owiec. Niepowtarzalny styl artysty sprawił, że jego utwory "hype", "trip" oraz wiele innych znają wszyscy miłośnicy hip-hopu w Polsce. Sam Quebo jest bez wątpienia jedną z najciekawszych postaci młodego pokolenia sceny hip-hop.

Czytaj dalej
podsiadło diagram 663.jpg
Żywy Gig #1. Podsiadło ft. Flirtini: "Diagram"

Czytaj dalej
Czarnecka x 1200.jpg
Żywy Gig #2. Karolina Czarnecka ft. SoDrumatic: "Za siedmioma blokami"

Czytaj dalej

Natalia Nykiel 1200.jpg

Żywy Gig #3. Natalia Nykiel ft. Auer: "Ground level"

Natalia Zamilska to producentka, której nie da się zaszufladkować w jednym muzycznym stylu. Natalia miesza ciężkie brzmienia elektroniki, noisu oraz wysublimowanego industrialu. Choć nie jest jeszcze znana szerokiej publiczności w Polsce, jej twórczość jest doceniana poza granicami naszego kraju. Jej utwór "Duel" został wybrany przez Diora jako podkład do "Esprit Dior Tokyo 2015 Show - Best Of".

"Żywy Gig" to cykl realizowany przez Polskie Radio we współpracy z agencją kreatywną Digital Kingdom. Od maja tego roku w jego ramach powstały cztery unikatowe utwory: "Diagram" autorstwa Dawida Podsiadło i Flirtini, "Za siedmioma Blokami" Karoliny Czarneckiej i SoDrumatic'a, "Ground Level" Natalii Nykiel i Auera oraz najnowszy "Święty Spokój" Quebo i Zamilskiej.

Każdemu z nich towarzyszy teledysk z nagrania w studiu Polskiego Radia. Ideą stojącą za cyklem "Żywy Gig" jest pokazanie, że polskie produkcje stoją na najwyższym światowym poziomie.

mat. pras./mg/kul

Czytaj także

Utwory Czwórki mają ponad milion wyświetleń!

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 10:45
Utwory "Diagram" Dawida Podsiadło i Flirtini oraz "Za siedmioma blokami" Karoliny Czarneckiej i SoDrumatic'a, które powstały w ramach muzycznego projektu Czwórki "Żywy Gig" przekroczyły milion wyświetleń na YouTube!
rozwiń zwiń