Natalia Nykiel na lato poleca "Atlantyk": puszczam oko do fanów

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2020 15:00
1 lipca ukazał się nowy singiel Natalii Nykiel. - "Atlantyk" jest bardziej o dzikości serca niż o Dzikim Zachodzie, ale muzycznie nawiązuje do stylistyki country - mówi artystka.
Natalia Nykiel w marcu wystąpi na koncercie PAWBEATS ORCHESTRA
Natalia Nykiel w marcu wystąpi na koncercie PAWBEATS ORCHESTRA! Foto: Czwórka

54:24 2020_07_01 09_05_27_PR4_Wszystko_gra.mp3 Natalia Nykiel o "Atlantyku": dzieczyna z Mazur wspomina Piknik w Mrągowie (Wszystko gra/Czwórka)

Dziki Zachód w Mrągowie

"Atlantyk" był już rawie skończony, kiedy Diplo wydał "Do So Do". Pomyślałam, że to dopiero jest "country in your face" Natalia Nykiel

Zdaniem krytyków muzycznych country w XXI wieku staje się płaszczyzną dla najciekawszych eksperymentów muzycznych. Ten teren ekspolują już Miley Cyrus, Diplo, Beck, Beyonce, Lil Nax X czy ostatnio Orville Peck. - Kto nie szuka, ten się nie uczy i nie idzie dalej. Stwierdziliśmy z Foxem (producent płyt Natalii), że lubimy szaleć, to zaszaleliśmy z country - opowiada gość Czwórki. I dodaje, że jako "dziewczyna z Mrągowa" nie mogła odmówić sobie takiej zabawy. - Uczyłam się w Mragowie, a festiwal muzyki country był największą z organizowanych tam imprez. Co prawda na koncerty nie chodziłam, bo uważałam wtedy, że nie lubie tej muzyki, ale za to z przyjaciółmi korzystaliśmy z atrakcji imprezowego weekendu - wspomina.

Jednocześnie artystka przyznaje, że nowa piosenka, choć jest zapowiedzią nowej płyty, nie oznacza brzmieniowej rewolucji. - "Atlantyk" nie definiuje premierowego materiału. To takie oko puszczone do fanów - podkreśla.

Lizbona jak cały świat


Czytaj także
rasmentalism 1200.jpg
"Geniusz" Rasmentalism. O szukaniu pilota do siebie

W tym roku artystka wakacje spędzi w Polsce i wykorzysta je na pracę nad nową płytą oraz na zrobienie patentu żeglarskiego. - Jestem z Mazur, kręci mnie woda, ale nie leżenie na plaży, dlatego postawiłam na sporty wodne. I wreszcie, po tylu latach miaszkania nad jeziorem, zrobię patent  - śmieje się Natalia Nykiel. 

Na wakacyjny wypad artystka poleca także Lizbonę - miasto, w którym spędziła ostatni rok. - Poza ścisłym i turystycznym centrum Lizbony jest wszystko, o czym można zamarzyć. Parki narodowe, trasy trekingowe, spływy kajakowe, plaże dla surferów. To wszystko w zaledwie pół godziny od centrum miasta. I co ważne, można tam dojechać komunikacją miejską, w cenie zwykłego biletu - dodaje. 

"Atlantyk" / Natalia Nykiel

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Natalia Nykiel

Data emisji: 01.07.2020

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Natalia Nykiel: "Pół dziewczyna" zaskoczy abstrakcją

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2016 12:20
- "Pół dziewczyna" to piosenka, którą typowałam na pierwszy singiel promujący "Lupus Electro". Do dziś ten utwór robi na mnie olbrzymie wrażenie, a teraz otrzymał jeszcze wyjątkowy klip - opowiada Natalia Nykiel.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Natalia Nykiel: umiem już tupnąć nogą

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2017 13:20
- Znam swoją wartość, ale pamiętam, żeby trzymać nogi na ziemi. Zdaję sobie sprawę z tego, ile jeszcze muszę się nauczyć. Ile jest jeszcze przede mną do odkrycia - mówi Natalia Nykiel. 20 pażdziernika artystka wydała swój drugi album "Discordia".  
rozwiń zwiń