Sarapata: w elektronice ważne są dla nas wątki emocjonalne

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2021 13:00
- Pełne porozumienie muzyczne osiągnęliśmy z bratem mniej więcej na etapie liceum. Naszym "guilty pleasure" był Scooter, ale to Jon Hopkins przyczynił się do zdefiniowania brzmienia naszej muzyki - opowiada Michał Sarapata, połowa duetu Sarapata, mocnego debiutu na polskiej scenie elektronicznej.
SARAPATA
SARAPATAFoto: Grzegorz Lach

Posłuchaj
49:48 2021_08_18 09_04_49_PR4_Wszystko_gra.mp3 Mocny debiut w polskiej elektronice - rozmowa z duetem Sarapata (Wszystko gra/Czwórka)

 

Mateusz miał background hip-hopowy i etniczny, ja byłem nastolatkiem lubującym się w rocku progresywnym. Nasza dojrzałość muzyczna zaczęła budować się na postrockowych klimatach z Islandii Michał Sarapata

Zanim Mateusz i Michał stworzyli projekt Sarapata, współpracowali z różnymi artystami i grali w zespole Salk. Powstał w 2015 roku na potrzeby koncertu dyplomowego wokalistki Marceli Rybskiej. Dwa lata później ukazał się ich debiutancki album "Matronika", a głos Marceli można teraz usłyszeć w najnowszej produkcji Sarapaty - utworze "Rework". - Oba zespoły powstały z bardzo silnych więzi i potrzeb: artystycznych, muzycznych i emocjonalnych - wspomina rozmówca Uli Kaczyńskiej.

Posłuchaj także:


Sprawdź
agim fot przemek dzienis 1200.jpg
A_GIM: komponowałem napędzany strachem

Sarapata kontynuuje wątki emocjonalne grupy Salk, ale łączy je z bardziej bezkompromisową elektroniką. - Ponieważ teraz to my decydujemy o wszystkim, tworzymy muzykę, która spełnia także nasze potrzeby energetyczne - wyjaśnia gość Czwórki. - Na razie wypuściliśmy dwa single, ale mamy więcej gotowych produkcji, które zmiksował dla nas Deas. Nie chcemy jednak pozostać przy tych sześciu kompozycjach, które powstały na przestrzeni ostatnich dwóch lat, i piszemy kolejne. Jesteśmy teraz w szale twórczym i mamy w planie wydanie płyty - zapowiada Michał Sarapata.

SARAPATA - 3AM (Official Video) / SARAPATA

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Michał Sarapata (duet Sarapata)

Data emisji: 18.08.2021

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Kamp!: ciągle tańczymy inteligentnie

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 13:00
Jeden z najważniejszych polskich zespołów elektronicznych, który jest obecny na scenie od ponad dekady postanowił zaprezentować słuchaczom oblicze "live". - Byliśmy zmęczeni formułą dotychczasowy występów. Zmieniliśmy sprzęt, popracowaliśmy nad muzyką. Nowe wydawnictwo to rejestracja tego, co udało nam się dokonać i w którą stronę będziemy zmierzać - zapowiadają członkowie zespołu Kamp!.
rozwiń zwiń
Czytaj także

La Giang: idę ostro w stronę parkietu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 10:00
Radek Krzyżanowski gra w zespole Kamp!, współtworzy także projekty We Draw A i Bezkres, a ostatnio, jako La Giang, zadebiutował w oficynie Roba Hesa. - Poczułem potrzebę zaspokojenia parkietowych potrzeb, poczułem zew tańca - śmieje się Radek Krzyżanowski.
rozwiń zwiń