La Giang: idę ostro w stronę parkietu

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2020 10:00
Radek Krzyżanowski gra w zespole Kamp!, współtworzy także projekty We Draw A i Bezkres, a ostatnio, jako La Giang, zadebiutował w oficynie Roba Hesa. - Poczułem potrzebę zaspokojenia parkietowych potrzeb, poczułem zew tańca - śmieje się Radek Krzyżanowski.
Radek Krzyżanowski
Radek KrzyżanowskiFoto: Damian Kramski

Posłuchaj
52:58 2020_08_01 20_05_14_PR4_Prywatka.mp3 La Giang - nowe wcielenie Radka Krzyżanowskiego (Prywatka/Czwórka)

 


Pursuit to solidny label zajmujący się melodic techno La Giang

Jako La Giang nawiązał współpracę z Robem Hesem. - Rob pochodzi z Holandii, jest producentem techno i właścicielem wytwórni Pursuit. Trzy lata temu usłyszałem jego numer "The Solution" i to mnie zmiotło - wspomina gość Czwórki. - Później okazało się, że polski duet Duss wydaje w wytwórni Roba, skontaktowałem się z nim przez chłopaków i zaproponowałem mu kilka numerów. Wybrał "Rio Tejo" i ten utwór ukazał się na składance prezentującej nowe twarze labelu. Teraz przygotowuję się do wydania EP-ki. 

La Giang - Rio Tejo / Pursuit Recordings

La Giang to moje drugie imię. W języku wietnamski oznacza ono "rzekę" La Giang

Najnowszy singiel Radka Krzyżanowskiego, który wydał jako La Giang to "Pinball Dreams". - Singiel jest nowy, ale sam utwór to stara historia - wyjaśnia rozmówca Uli Kaczyńskiej. - Tę kompozycję stworzyłem w okolicach debiutanckiej płyty Kamp!. W trakcie pandemii, kiedy grzebałem w archiwalnych dyskach, trafiłem na ten szkic i pomyślałem, że to dobra pora, by go skończyć. Co prawda jest on mało reprezentatywny dla mrocznych brzmień, które teraz mnie interesują, ale bardzo dobrze czułem się, wracając do dawnych klimatów. "Pinball Dreams" brzmi balearycznie, jest wesoły i w pewnym sensie zamyka pewien etap mojej działalności muzycznej - dodaje.

Posłuchaj także:

La Giang - Pinball Dream / La Giang Music

***  

Tytuł audycji: Prywatka

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Radek Krzyżanowski (La Giang, Kamp!, We Draw A)

Data emisji: 01.08.2020

Godzina emisji: 20.05

kul/pj


 

Czytaj także

"Definicja Brzmienia". Dlaczego techno powstało w Detroit?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2020 12:20
Zapraszamy na 2. odcinek serii dokumentalnej Kamila Jasieńskiego i Norberta Borzyma. Dziennikarze prezentują w niestandardowy sposób gatunki muzyki elektronicznej od techno, przez trance i electro, a na triphopie kończąc.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Symulator imprezy rave'ovej. "Muzyka, która dotyka wszystkich zmysłów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 10:29
W ramach cyklu wydarzeń Open Studios zorganizowanego przez Teatr Studio w Warszawie - reżyser Łukasz Twarkowski postanowił stworzyć projekt, podczas którego możliwa będzie indywidualna, prywatna impreza rave'owa.
rozwiń zwiń