Amber VHS. Jak Julia Marcell stała się gwiazdą disco lat 80.?

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2022 15:30
Amber VHS to nowe oblicze Julii Marcell. Artystka dołączyła do projektu Disco Solaris i wkroczyła w świat tokenów NFT.
Julia Marcell
Julia Marcell Foto: Czwórka/Kamil Jasieński

- Zeszły rok przyniósł mi dużo zmian i zaczęłam robić rzeczy, o których nigdy nie myślałam. To dla mnie bardzo intensywny czas i zupełnie nowe przestrzenie do eksploracji - opowiada Julia Marcell.

Disco Solaris: nowy, wspaniały świat

"Fly me to the moon" to najnowszy singiel artystki. - Opowiadam o nadziei na lepsze życie gdzieś indziej, o nadziei, że przyszłość przyniesie nam coś dobrego. Bohaterami tej historii jest dwójka ludzi, która płynie gdzieś na chmurze i marzy o lepszym życiu - wyjaśnia rozmówczyni Uli Kaczyńskiej. Piosenka ma ścisły związek z projektem, do którego dołączyła artystka. - Disco Solaris to projekt, który wykorzystuje technologię NFT i jest w pewnym sensie eksperymentem, w ramach którego badamy możliwości storytellingu. To jest to, co mnie w tej chwili najbardziej pochłania - przyznaje Julia Marcell.

Kim jest Amber VHS?

Jedną z mieszkanek stworzonej w ramach projektu przestrzeni Neo Miami i częstą bywalczynią Disco Solaris - największej dyskoteki w mieście - jest Amber VHS, czyli nowe wcielenie wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. - Kiedy pojawiła się możliwość przeistoczenia się w kogoś innego, od razu się do tego zapaliłam - śmieje się artystka. - Amber VHS jest piosenkarką z lat 80., a przy okazji spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa. Dzięki niej mogłam nagrać utwór w klimacie piosenek Cyndi Lauper, Fletwood Mac i Tears for Fears. Amber ma swoją osobowość i angażuje się w budowanie społeczności Disco Solaris. Jej postać daje mi dziką radość.

Posłuchaj
51:37 2022_01_19 09_06_42_PR4_Wszystko_gra.mp3 Julia Marcell o Amber VHS i możliwościach, jakie daje technologia NFT (Wszystko gra/Czwórka) 

Amber VHS - Fly Me To The Moon / ART2 Music

Policjanci z Neo Miami

Disco Solaris to retrotopijny, osadzony w alternatywnych latach 80. projekt NFT, oparty na ekologicznej sieci Cardano. To eksperyment, łączący technologię blockchain z elementami gier fabularnych i wideo. Posiadacze tokenów z kolekcji Disco Solaris zasiedlą pozaziemskie Neo Miami, łączące styl nowoczesnego ekomiasta i neonowej metropolii znanej choćby z kultowego serialu kryminalnego z Donem Johnsonem. Mieszkańcy Neo Miami będą mieli wpływ na kształt fabuły Disco Solaris i wygląd miasta oraz szansę odkrycia, kim jest jego architekt i co kryje się poza granicami biokopuły. W skład zespołu Disco Solaris obok Julii wchodzą specjaliści z kilku branż m.in. twórcy gier, programista blockchain, grafik, animator i artysta VFX. Premiera projektu Disco Solaris planowana jest na przełom stycznia i lutego 2022 roku.

Sprawdź także:

NFT. "Otwierają się drzwi do nowych możliwości"

NFT, czyli niewymienialny token (ang. non-fungible token) to certyfikat autentyczności, np. dzieła sztuki. NFT są jedyne w swoim rodzaju, nie da się ich podrobić, dzięki czemu rewolucjonizują sposób obchodzenia się z twórczością w przestrzeni cyfrowej. Dają możliwość swobodnej sprzedaży dzieł i kolekcji, gromadzą wokół nich społeczności, dają przestrzeń na rozwój eksperymentalnych form storytellingu, angażujących odbiorców w niespotykany dotąd sposób. - Według mnie ta technologia otwiera nowe drzwi i daje możliwości, które jak dotąd nie istniały w świecie sztuki "realnej". Przestrzeń NFT ma wiele do zaoferowania twórcom i ja przyglądam się jej z dużą nadzieją - dodaje Julia Marcell.

***  

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Julia Marcell

Data emisji: 19.01.2022

Godzina emisji: 9.05

kul

Czytaj także

Wrona: chcę spełniać oczekiwania, ale swoje, nie innych

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 12:00
- Ogromny wpływ na moją wrażliwość liryczną miały Coma, Pidżama Porno i Strachy na Lachy, zaliczyłam też etap fascynacji Avril Lavigne i marzyłam, żeby być taka jak ona. Teraz już wiem, czego szukam i w którą stronę chcę iść, żeby spełnić swoje oczekiwania - opowiada Wrona, laureatka konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!"
rozwiń zwiń
Czytaj także

Atlvnta. Debiut jak akt emancypacji

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:00
- W Lilly Hates Roses dorośliśmy, jako Atlvnta zdajemy egzamin dojrzałości. Debiutancka płyta jest o mówieniu o sobie i o swoich spostrzeżeniach. Otwarcie i bez kompleksów - mówią Kasia Golomska i Kamil Durski, czyli duet Atlvnta.
rozwiń zwiń