Szymon Chodyniecki: nie chcę być porównywany do nikogo

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2016 15:58
Gra na wiolonczeli, gitarze, fortepianie i perkusji. W Czwórce zaśpiewał zaś a capella fragment utworu "Bez słów". - Nie chcę być "produktem", chcę śpiewać to, co czuję i przez moje utwory wyrażać siebie - mówił Szymon Chodyniecki.
Audio
  • Szymon Chodyniecki opowiada o powstawaniu swoich utworów, a także śpiewa na żywo fragment piosenki "Bez słów" (Audycja nr 1/Czwórka)
Szymon Chodyniecki urodził się w Nysie w 1994 roku. Dziś jest już pewien, że swoje życie chce związać z muzyką
Szymon Chodyniecki urodził się w Nysie w 1994 roku. Dziś jest już pewien, że swoje życie chce związać z muzykąFoto: materiały prasowe

Swoją pierwszą piosenkę napisał w wieku 11 lat. Później założył z kolegami ze szkoły formację South Blunt System, której debiutancki album "I'm Seeing" ukazał się w 2013 roku. Chodyniecki rozpoczął jednak solową karierę i dziś szturmem podbija rynek muzyczny. Nagrał krążek "Potęga w czynie", w połowie 2015 roku ukazał się jego singiel "Sam na sam”, a także utwór "Sin Usar Palabras/Bez słów", którego fragment zaśpiewał na żywo w Czwórce.

- Zawsze ciągnęło mnie do grania i nagrywania. Na początku sam uczyłem się więc obsługi programów komputerowych, a potem rejestrowałem kolejne instrumenty i wokal - mówił w Czwórce. Dodał jednak, że choć cieszy się z popularności, wciąż nie czuje się gwiazdą. - Nie oczekiwałem tego, to po prostu się stało - mówił wokalista.

W Czwórce zdradził, na kim "testuje" swoje utwory, zanim wypuści je w eter. Tłumaczył, dlaczego porzucił muzykę reggae na rzecz popu i opowiadał, czemu wciąż nie czuje się "symbolem" miasta, z którego pochodzi. Prowadzący "Audycję nr 1" zadali mu także pytanie o to, czy jego serce jest już zajęte.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzą: Michał Migała i Mariusz Infulecki

Goście: Szymon Chodyniecki (multiinstrumentalista i wokalista)

Data emisji: 28.01.2016

Godzina emisji: 7.20

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lucky: jestem prawdziwą szczęściarą

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2015 12:00
Pod pseudonimem Lucky skrywa się Aldona Śleboda, dziewczyna, która dzięki ciężkiej pracy i uporowi osiągnęła sukces. Wokalistka właśnie zadebiutowała teledyskiem "Mimochodem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Moś: bez ciężkiej pracy talent nie wystarczy

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2015 11:30
- Jak byłam mała, chciałam być panią z mięsnego - śmieje się Kasia Moś. - Teraz w ogóle nie jem mięsa i nie wyobrażam sobie życia bez śpiewania.
rozwiń zwiń