Pablopavo graficznie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 11:50
Komiks "Dym" to graficzny wywiad z Pablopavo, a zarazem historia o dojrzewaniu i wiecznej niepewności.
O Pablopavo niektórzy mówią, że to poeta miasta.  Dla innych jest mistrzem w wyrażaniu emocji za pomocą słów
O Pablopavo niektórzy mówią, że to "poeta miasta". Dla innych jest mistrzem w wyrażaniu emocji za pomocą słówFoto: Czwórka/WAJ

Tuż po 8.00 w naszym studiu zagości Pablopavo, jeden z najciekawszych artystów rodzimej sceny muzycznej, bohater komisku "Dym". Marcin Podolec, rysownik i scenarzysta oraz scenarzysta Marcin "Flint" Węcławek wiedzieli, że muzyk nie zgodzi się na standardową biografię. "Dym" to wg. nich krok naprzód. Jego twórcy dają mówić nie tylko artyście, ale też jego utworom, wzbogaconym o ich graficzną interpretację. Portretując twórcę uchwycili o wiele więcej, choćby obraz barwnej, zmieniającej się w mgnieniu oka Warszawy lat 90., czy kawałek alternatywnej sceny muzycznej "od kuchni". W Czwórce zapytamy Pablopavo o jego spojrzenie na "Dym".

O 6.00 sprawdzimy jak wyglądałoby życie bez internetu, niektórzy z nas jeszcze pamiętają takie czasy, ale są też tacy, którzy nigdy nie mieli dostępu do sieci. Po 7.00 sprawdzimy czy niewyspany kierowca może być równie niebezpieczny jak kierowca po spożyciu alkoholu?

Jak zwykle w środy nie zabraknie też naszego stałego, jubileuszowego cyklu "Cztery dychy", w którym emitujemy materiały sprzed lat wykorzystując przepastne archiwum Polskiego Radia. Serwujemy  archiwalne materiały radiowej Czwórki, począwszy od 1979 roku.

***

Na "Audycję nr 1" zapraszamy w środę (18.05) w godz. 6.00-9.00. Program prowadzą Mariusz Infulecki i Ula Kaczyńska.

pj/mat.pras.

Czytaj także

Pablopavo: tęsknię za siłą emocji z przeszłości

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 12:40
- To naturalne, że człowiek nosi w sobie tęsknotę za dawnymi czasami, choćby one wcale nie były takie piękne. I z tej tęsknoty powstał "Wir" - mówi Pablopavo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lesław i Administratorr: muzyka powinna być uniwersalna

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 12:00
Po sukcesie pierwszego poświęconego zakamarkom stolicy albumu "Piosenki o Warszawie" z 2013 roku, Lesław i Administratorr postanowili dopisać ciąg dalszy.
rozwiń zwiń