Kasia Wilk: chcę bronić się muzyką

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 14:00
Piosenkarka, znana m.in. ze współpracy z Mezem, Kayah i Adamem Sztabą, przekonuje, że nigdy nie zabiegała o popularność i po prostu skupiała się na tym, by tworzyć dobrą muzykę.
Audio
  • Katarzyna Wilk o swojej muzycznej karierze i podejściu do życia (Strefa Prywatna/Czwórka)
Kasia Wilk zaczynała od śpiewania w żeńskim zespole gospel, później zaczęła współpracować z Mezem
Kasia Wilk zaczynała od śpiewania w żeńskim zespole gospel, później zaczęła współpracować z MezemFoto: PAP/Stach Leszczyński

Kasia Wilk chętnie sięga po gospel, funky, reggae i soul. Na swoim koncie ma świetnie przyjęte przez publiczność dwa solowe albumy długogrające, a czasopismo "Machina" umieściło ją na liście 50 najlepszych polskich wokalistek. - Nigdy nie starałam się, żeby być rozpoznawalna, nie chodziłam na bankiety, a moje motto brzmi "bronić się muzyką" - zapewnia Kasia Wilk.

Artystka opowiada, w jaki sposób trafiła do szkoły muzycznej, jak podchodzi do hejterów i... jaki jest jej sposób na wieczną młodość. Do studia dodzwonił się także Mezo, który opowiedział o swoim pierwszym spotkaniu z Kasią, kiedy zawiózł ją swoim fiatem seicento do prowizorycznego studia nagrań w budynku gospodarczym.

***

Tytuł audycji: "Strefa Prywatna"

Prowadząca: Katarzyna Węsierska

Gość: Katarzyna Wilk (wokalistka)

Data emisji: 22.09.2015

Godzina emisji: 20.00

mg/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Makowiecki: kocham muzykę, bo w niej wszystko jest możliwe

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2015 09:21
Na polskiej scenie muzycznej funkcjonuje już od 13 lat. - Nie czuję się jeszcze artystą dojrzałym. Wciąż jestem "w drodze", cały czas się uczę - mówił wokalista w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sidney Polak: artystą się bywa, muzykiem jest się całe życie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2015 13:17
"Otwieram wino ze swoją dziewczyną" to jego mega hit. Dziś Sidney Polak pracuje nad kolejną, trzecią już płytą, ale pomaga także młodym zespołom zaistnieć na rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomson - od "Idola" do własnego zespołu

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 11:00
Tomasz "Tomson" Lach współtworzy istniejący od 11 lat zespół Afromental i sędziuje w telewizyjnym talent show. Kiedyś sam próbował swoich sił w programie "Idol".
rozwiń zwiń