Młodzi muzycy w Skit Studio. "Przed mikrofonem zawsze wychodzi prawda"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2020 13:40
Przez ich studio przewijają się rocznie setki młodych raperów. Spędzają czas, wychodzą z nałogów, poznają życie. Potem część z nich trafia do mainstreamu. W Skicie pracują psychologowie, którzy pomagają tzw. młodzieży realizować muzyczne cele i marzenia, ale także po prostu odnaleźć się w codzienności. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/ hurricanehank

- Skupiamy się na muzyce, i głównie produkujemy hip-hop, ale mamy mnóstwo zadań - mówi Filip Krzywiński. Wykształcenie psychologiczne wciąż się im jednak przydaje w pracy z młodzieżą. - Sam pracując z młodymi ludźmi, słuchając ich, uczę się wiele o świecie, który mnie otacza. Widzę, jak oni patrzą na ten świat - mówił gość Czwórki.

W programie wysłuchaliśmy m.in. numerów, pisanych przez podopiecznych Skip Studio.

Posłuchaj
53:43 2020_06_17 20_06_09_PR4_Strefa_prywatna.mp3 O projekcie Studio Skit opowiadają jego twórcy (Strefa prywatna/Czwórka)

Za stronę techniczną przedsięwzięcia odpowiedzialny jest w tym projekcie Kamil Sobiczewski. - Okazuje się, że brak merytorycznej wiedzy przy produkowaniu muzyki, publikowania nagrań, jest sporym problemem dla osób, które zgłaszają się do studia. Staram się uzupełniać ich braki w tym zakresie - tłumaczył technik.

ZOBACZ TAKŻE Psychologowie online dla maturzystów. Jak to działa? >>>

Jak mówili goście Czwórki, utwory, które tworzą młodzi hip-hopowcy w ramach projektu Skit Studio, dotyczą właściwie każdej sfery życia. - Są o piłce nożnej, ale także złości, czy narkotykach - mówił Filip Krzywiński. - Mamy bardzo duży przekrój, bo odwiedza nas wielu ludzi z różnych środowisk.

ZOBACZ TAKŻE Pewność siebie idzie w parze z doświadczeniem >>>

Studio Skit, jak podkreślali jego twórcy, jest jednak otwarte dla wszystkich. - Głównie na osoby, które po prostu chcą się nauczyć realizacji dźwięku, czasami prowadzimy zagospodarowanie czasu wolnego, ale i różne projekty kulturalne. Zajmujemy się nie tylko edukacją i kulturą, ale i profilaktyką - mówił Filip Krzywiński. - Niegdyś była to bardziej środowiskowa inicjatywa, dziś Skit jest większym projektem - mówił. Jak podkreślał, pomoc młodym ludziom to tylko część ich pracy. - Terapia uzależnień czy problemy prawne albo rodzinne - usiłujemy sobie z tym radzić w miarę naszych możliwości, ale dziś staramy się skupiać na muzycznych aspektach życia. Oczywiście pewnych rzeczy, długich rozmów i zwierzeń nie da się uniknąć. Bo gdy wchodzisz do studia nagrań musisz się otworzyć i pokazać prawdę - mówili goście Czwórki.

ZOBACZ TAKŻE Jak się zrelaksować, by dobrze zdać egzamin? >>>

Jak podkreślali, najważniejsza jest satysfakcja z tej pracy. - Z wieloma podopiecznymi mam kontakt, założyli swoje rodziny, realizują się w życiu. Przechodziliśmy wspólnie ciężkie chwile, musieliśmy się wspierać, a dziś to ważne relacje - mówił Filip Krzywiński.

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Filip Krzywiński i Kamil Sobiczewski (psychologowie prowadzący fundację Studio Skit)

Data emisji: 17.06.2020

Godzina emisji: 20.09

kd/kul