Nieprzeciętni 2023. Co słychać u finalistów z poprzednich lat? Julia Święch i Magdalena Westa

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2023 10:44
Ruszył plebiscyt "Nieprzeciętni", a my rozmawialiśmy z finalistami i laureatami poprzednich odsłon i sprawdzamy, jak zmieniło się ich życie w ostatnich latach. Tym razem zapraszamy na spotkanie z Julią Święch, finalistką z 2019 roku, i Magdaleną Westą - Nieprzeciętną z 2017 roku. 
Julia Święch i Magdalena Westa
Julia Święch i Magdalena WestaFoto: Czwórka/Ola Jasińska/arch.prywatne

Jak opowiadała Julia Święch, od czasu "Nieprzeciętnych 2019" wiele w jej życiu się zmieniło, ale najważniejsze pozostało niezmienne. - Jest dziś tak po prostu dobrze - zapewniała. Jej życiową misją jest "łączenie środowisk i testowanie marzeń". - To wciąż aktualne, zarówno w wymiarze życiowym, jak i zawodowym, to bliska mi filozofia życiowa. Cieszę się też chwilami spędzanymi z bliskimi i tym, że realizujemy nasze małe marzenia razem - mówiła Julia Święch. 

Według gościa Czwórki nieprzeciętność przejawia się w pasji. - Nawet jeśli ktoś działa w niszy, ma niestandardowe zainteresowania i hobby, jeśli się w niej dobrze czuje, to od razu widać - mówiła Julia Święch, aktywistka społeczna, która działa na wielu płaszczyznach. Jak podkreślała, nieprzeciętności można się nauczyć. - Jeśli znajdziemy to, co nas rzeczywiście zainteresuje i wciągnie, będziemy wyróżniać się na tle innych, staniemy się ludźmi, którzy robią daną rzecz fajnie i dobrze. Nasze pasje, kompetencje i środowiska z czasem się zmieniają i nie ma w tym nic złego. To widać szczególnie u młodych ludzi, którzy są na początku swojej drogi zawodowej. 

Posłuchaj
38:02 czwórka_PR4_AAC 2023_03_30-20-14-07.mp3 Magdalena Westa i Julia Święch opowiadają, co zmieniło się w ich życiu od czasu "Nieprzeciętnych" (Strefa Prywatna/Czwórka) 

Swoimi wspomnieniami, związanymi z udziałem w plebiscycie podzieliła się też Magdalena Westa, laureatka "Nieprzeciętnych 2017". Z wykształcenia jest pedagogiem, nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej. - Aż trudno mi uwierzyć, że minęło aż sześć lat. Od tego czasu oczywiście wiele się w moim życiu zmieniło - wspominała. Przed laty Magda Westa planowała jechać do Kairu i nieść tam pomoc, ale plany się skomplikowały ze względu na sytuację polityczną w Egipcie. Dziś oprócz działań wolontaryjnych gość Czwórki angażuje się także w sport i organizuje mecze w palanta, jest także trzykrotną mistrzynią Polski w tej dyscyplinie.  

- Plebiscyt był dla mnie motorem do dalszego działania. Wtedy to, co robiłam, wydawało mi się to całkiem "normalne", a nagle zostałam dostrzeżona i doceniona przez osoby z zewnątrz. To bardzo zmotywowało mnie do dalszego rozwoju i kolejnych działań - podkreślała w Czwórce.

___

Od 20 marca do 16 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia kandydatów spośród rodziny i znajomych lub zgłosić się samemu. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wiek między 18. a 35. rokiem życia. Zgłoszenie jest proste i zajmuje tylko kilka chwil.

Nieprzeciętni 2023 to plebiscyt skierowany do młodych ludzi, którzy robią coś ciekawego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. To już kolejna odsłona naszej akcji. W ubiegłym roku tytuł Nieprzeciętnego trafił do Jakuba Tylmana - pedagoga, nauczyciela oraz inicjatora ogólnopolskiej kampanii społecznej "Szkoła bez zadań domowych", wcześniej laureatami byli m.in. Michał Brańka, zaangażowany w działalność fundacji "Czerwone Noski", pomagającej dzieciakom przetrwać trudne chwile w szpitalach, a także Radosław Rademenez Blonkowski, który jest muzykiem, MC, instruktorem breakingu i rekordzistą Polski w najdłuższym freestyle'u bez przerwy

POBIERZ:

Nieprzeciętni 2023 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ Serwis specjalny Nieprzeciętni 2023 <<<

***

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Julia Święch (finalistka z 2019) i Magdalena Westa (finalistka z 2017)

Data emisji: 30.03.2023

Godzina emisji: 21.02

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

kd