Kortez zagrał na żywo Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2015 22:50
Autor najgłośniejszego debiutu płytowego w 2015 roku wystąpił w audycji Dawida Podsiadło i zaprezentował materiał z albumu "Bumerang".
Kortez
Kortez Foto: mat. promocyjne/Jazzboy Rec.

Pochodzący z Iwonicza Kortez to wszechstronnie utalentowany muzyk – kompozytor, wokalista, gitarzysta, pianista oraz puzonista. W marcu 2015 roku wydano jego pierwszą EP-kę pt. "Jazzboy Session EP" z utworami: "Zostań", "Joe" i "Co myślisz?". 25 września 2015 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Bumerang" - intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku. Album został bardzo entuzjastycznie przyjęty na rynku muzycznym. Jak brzmią kawałki pochodzące z tej płyty? O tym słuchacze będą mogli się przekonać podczas występu Korteza w Czwórce.

Koncertu można było posłuchać, a także obejrzeć transmisję na żywo ze studia Czwórki na naszej stronie internetowej.

Koncert został wyemitowany w ramach projektu "Żywcem wzięci" realizowanego we współpracy z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

***

"Podsiadówka" to dwugodzinna autorska audycja Dawida Podsiadło, która nadawana jest w czwartki po godz. 22.00 na antenie Radiowej Czwórki. Tematem przewodnim audycji jest doskonała muzyka, ale nie brakuje też zabawnych materiałów z abstrakcyjnym humorem. W programie usłyszeć można różne gatunki muzyczne w tym rock, pop, elektronikę, ale także metal i hip-hop.  

mat. prasowe/kul/kd

Czytaj także

Dawid Podsiadło przesłuchuje The Dumplings

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 14:30
Nie chcą już odpowiadać na pytania o szkołę, rodziców i początki zespołu. - Koncentrujemy się na tym, co przed nami - mówią The Dumplings. - W tym roku chcielibyśmy wydać nową płytę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bobby The Unicorn - z sieci na festiwalowe sceny

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 10:30
- Wrzuciłem utwór do internetu i w ciągu kilku godzin dostałem potwierdzenie, że to, co robię ma sens - mówi Dariusz Dąbrowski, który jako Bobby The Unicorn zagrał m. in. na Open'erze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lilly Hates Roses zagrali na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2015 10:00
W ramach cyklu "Żywcem wzięci" w studiu Czwórki wystąpił zespół Lilly Hates Roses. Posłuchać można było m.in. utworów z nowej płyty "Mokotów".
rozwiń zwiń