X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróżować jako "lokals". "Tak poznaje się świat od podszewki"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 15:59
Podróżowanie z walizką do ekskluzywnego hotelu nie jest dla niego. Tomasz Walkiewicz woli poznawać świat jako "lokals". Spać u ludzi, jeść z nimi śniadania, a potem dać się podwieźć do innego miejsca.
Audio
  • O swoich podróżach po świecie opowiada Tomasz Walkiewicz (Dajesz radę/Czwórka)
- Chiny to inna planeta, inny świat. Po tym kraju najlepiej podróżuje sie pociągiem, bo system kolei jest tam świetnie rozwinięty. Po Wietnamie jeździłem na skuterze - wspominał Tomasz Walkiewicz
- Chiny to inna planeta, inny świat. Po tym kraju najlepiej podróżuje sie pociągiem, bo system kolei jest tam świetnie rozwinięty. Po Wietnamie jeździłem na skuterze - wspominał Tomasz Walkiewicz Foto: Shutterstock.com/ Twinsterphoto

Aveiro Portugalia 1200x660.jpg
Aveiro. Jak żyje sie w portugalskiej Wenecji?

Tomasz Walkiewicz po świecie podróżuje od 12 lat. Po wyprawie na najwyższy szczyt Arktyki postanowił rzucić pracę biurową i związać swoje życie zawodowe z podróżami. Jego ostatnia podróż przez Azję trwała cztery miesiące, odwiedził m.in. Wietnam, Chiny, Mongolię i Rosję. - Nocowałem u ponad 20 rodzin. Dzięki temu poznawałem ich sposób życia: obserwowałem jak mieszkają, co jedzą i jakie mają nawyki - wspominał w Czwórce. Jak przekonywał, najtrudniej o nocleg było w Chinach. - Bo to bardzo zapracowany naród. Wielu z tych ludzi siedzi w biurach do północy - mówił gość Anny Hardej. Jak podkreślał, w jego sposobie poznawania świata pomaga… brak planu. - Nigdy go nie mam. Z reguły to, jak spędzę następny dzień okazuje się poprzedniego wieczoru - mówił.

Tomasz Walkiewicz Oczywiście, że różnice kulturowe "wychodzą" podczas takich podróży, ale jeśli popełniałem jakieś błędy, mieszkańcy tłumaczyli, jak powinno się postąpić. Wówczas dziękowałem i wszystko kończyło się dobrze. Tak było na przykład w Wietnamie.

W jaki sposób Walkiewicz wyszukuje w couchsurfingowej sieci osoby, z którymi spędza czas? Czym różni się przygotowanie do takich wakacji od urlopu typu "all inclusive"? Dlaczego w Chinach ciężko jest dogadać się z lokalną społecznością i dlaczego swoją wizytę w Korei Płn., Walkiewicz wspomina jako "przerażające doświadczenie"? Jak udało mu się... porozmawiać przez kilka sekund z mieszkańcami tego kraju i w jaki sposób skończyła się ta przygoda? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Anna Hardej 

Gość: Tomasz Walkiewicz (podróżnik, autor kanału podróżniczego "Być jak lokals")

Data emisji: 7.08.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak