Gofry, chipsy, frytki - dieta dzieciaków na wakacje?

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:52
- Przede wszystkim zarówno pod względem ilości, jak i jakości, dziecko nie powinno jeść tego samego, co rodzic - tłumaczyła dietetyczka Urszula Somow. Jak przekonać dzieci, by odstawiły przekąski i właściwie się odżywiały?
Audio
  • Co dawać dziecku do jedzenia latem? (Dajesz radę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/denira

Dzieci chcą jeść to, co rodzice. Dlatego, jeśli chcemy, by nasze dziecko jadło zdrowo, zaczęło lubić warzywa, sami powinniśmy je jeść Urszula Somow

Jak podkreślała ekspertka, nasza dieta bywa monotonna. - Żyjemy w schematach. Wchodzimy do sklepów i odruchowo kierujemy się zawsze w tą samą stronę, do tych samych półek - tłumaczyła ekspertka i jak podkreślała, w przypadku przygotowania posiłków dzieciom warto zdobyć się na kreatywność. - I używać właściwych argumentów. Jeśli przygotujemy dobry posiłek, nie przekonamy dzieci do zjedzenia go mówiąc im, że "to jest zdrowe". Jedzenie musi też dobrze wyglądać - mówiła.

Mięsa nie trzeba podawać dzieciom codziennie, zwłaszcza jeśli jego jakość jest słaba, warto też ograniczyć spożywanie przez dziecko soli Urszula Somow

Jak zatem zadbać o dietę dziecka latem? Czego nie może zabraknąć w letnim menu, z czego możemy zdecydowanie zrezygnować? Jak przygotować menu na wyjazdy, co w podróży najlepiej służy dziecku? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Anna Hardej

Gość: Urszula Somow (dietetyk z Fundacji Szkoła na widelcu)

Data emisji: 1.06.2018

Godzina emisji: 14.07

kd/kul