X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czerniak. Podczas wakacji jesteśmy szczególnie narażeni?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2018 17:43
- Bardzo restrykcyjne chronienie się przed słońcem nie do końca jest właściwe, bo słońce jest nam potrzebne. Nie wolno się jednak poparzyć - radziła dermatolog Dorota Nowicka.
Audio
  • Czerniak - jak się przed nim ustrzec i jak go rozpoznać? (Dajesz radę/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Rocketclips, Inc.

- Nasza skóra ma wiele własnych mechanizmów, które mają chronić ją przed ultrafioletem. Warto się jednak ją wspomagać preparatami, które można dopasować do każdego rodzaju cery - mówiła ekspertka. - Dlatego nie ma już wymówek.

Przez cały lipiec Polskę będzie także przemierzał RakTrack - mobilny punkt bezpłatnego badania znamion. To nowa akcja profilaktyczna "UVaga - wyprzedź czerniaka!". - Nie należy się bać, bo badania są bezbolesne i krótkie - tłumaczyła Agnieszka Łesiuk-Krajewska, organizatorka wydarzenia. - Profilaktyka jest bardzo ważna, bo wcześniak wcześnie wykryty jest wyleczalny.

W zachorowaniach na czerniaka są ważne dwie rzeczy: geny i promienie słońca. Jeśli w rodzinie były przypadki zachorowań, należy się jeszcze skuteczniej chronić przed tym słońcem Dorota Nowicka

Jakie zmiany skórne powinny nas niepokoić i kiedy koniecznie udać się na konsultację do lekarza? Czego sygnałem są piegi i o czym powinni pamiętać ich posiadacze? Czym różnią się tzw. zmiany barwnikowe od niebarwnikowych i kto narażony jest na rogowacenie słoneczne? Co dalej - po operacji wycinania zmian skórnych? O tym rozmawialiśmy w studiu Czwóki.

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Dorota Nowicka (dermatolog, wenerolog), Agnieszka Łesiuk-Krajewska (pomysłodawczyni i organizatorka RakTrack)

Data emisji: 10.07.2018

Godzina emisji: 14.07

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak