Brno - brama Moraw szeroko otwiera się na zagranicznych studentów

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2019 20:09
Brno to drugie, co do wielkości miasto w kraju. Jest ważnym ośrodkiem naukowym, w którym znajduje się aż sześć wyższych uczelni. Czy Brno można nazwać miastem studenckim i nadal nieodkrytą atrakcją Czech?
Audio
  • Brno - kameralna stolica czeskich Moraw otwarta na międzynarodowych studentów (Dajesz radę/Czwórka)
Widok na zamek Veveri, Morawy, Brno, Czechy
Widok na zamek Veveri, Morawy, Brno, CzechyFoto: Montypeter/Shutterstock

Czechy były, jak mówiła Sylwia Niczyporuk, studentka Ochrony Środowiska jedynym kierunkiem, jaki brała pod uwagę wyjeżdżając na Erasmusa. Jak się okazuje, nieoczywistym, bo to państwo, które nie znajduje się w czołówce krajów, które polscy studenci wybierają najchętniej. Wybrała Brno ze względu na możliwość studiowania na bardzo prestiżowym Uniwersytecie Masaryka.

Brno to miasto bardzo przyjazne studentom. Prężnie działają tam organizacje studenckie, a Uniwerytet pomaga w załatwieniu wszelkich formalności związanych ze studiami, a nawet kupnem biletów podróżnych. A same studia, jak zapewniała uczestniczka Erasmusa, są w Czechach na bardzo wysokim poziomie. Zwracała uwagę na możliwość wyboru spośród wielu fakultetów, możliwość uczestnictwtwa w wielu projektach, debatach i badaniach terenowych, które angażują studenta do pracy.

Jak wygląda życie studenckie w Brnie? Czy warto zamieszkać w czeskim akademiku? Co koniecznie trzeba zobaczyć będąc w Brnie i czy to jest miasto na studencką kieszeń? O tym w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Dajesz radę

Prowadzi: Justyna Tylczyńska

Gość: Sylwia Niczyporuk, studentka Ochrony Środowiska.

Data emisji: 28.08.2019

Godzina emisji: 14.17