Polskie Radio
Section05
Erasmus

Program Erasmus+. "Polskie uczelnie w czołówce tych, które najbardziej sprzyjają studentom"

- Przez tych dwadzieścia parę lat programu Erasmus+ w Polsce udało się doprowadzić do sytuacji, że mamy tę równowagę - liczba przyjeżdżających studentów zaczyna się wyrównywać - powiedział dr hab. Paweł Poszytek, dyrektor Narodowej Agencji Programu Erasmus+. W jego ocenie jest to i efekt pracy polskich uczelni, które przyciągają zagranicznych studentów, ale też obrazu Polski w oczach studentów zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  studia edukacja Erasmus młodzież POLSKA

Leszno - miasto, w którym się "rozwija skrzydła"

Leszno w Polsce i za granicami jest rozpoznawane jako mekka sportów lotniczych. - Siedmiokrotnie odbywały się tutaj mistrzostwa świata - zachwala Michał Graczyk, prezes lotniska Leszno-Strzyżowice. Wyjaśnia, że jest baza, jest infrastruktura i jest bezpiecznie, bo wokół lotniska praktycznie są same pola. Ale lotnisko to niejedyna atrakcja, choć miasto promuje się hasłem "rozwiń skrzydła".
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek Leszno Komisja Europejska Erasmus KULTURA lotnictwo

Zgłoś się do konkursu SkillsPoland już dziś

Florystyka, meblarstwo, obsługa gości hotelowych czy stolarstwo to tylko niektóre z dziewięciu konkurencji w krajowych zawodach umiejętności branżowych SkillsPoland, które odbędą się w Gdańsku w dniach 25 i 26 listopada 2021 r. Zwycięzcy będą reprezentować Polskę na światowych mistrzostwach WorldSkills w Szanghaju. Zgłoszenia konkursowe przyjmowane są do 29 października. 
Zobacz więcej na temat:  Erasmus zawody edukacja rozwój