"Sara" - smutek szkolnych ławek i płyta w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:58
"Myślę, że Sara jest chodzącym kosmosem, nie do końca wiem skąd, ale skądś przybyła tutaj na Ziemię i po prostu istnieje, czyste złoto". 
Audio
  • Reportaż Agnieszki Szwajgier pt. "Sara" (Reportaż/Czwórka)
Sara Kordowska
Sara KordowskaFoto: Anna Powałowska/mat.pras.

Sara Kordowska to zwyciężczyni trzeciej odsłony Czwórkowego wydarzenia "Wydaj płytę z Będzie głośno". Osobie mówi, że jest wyswobodzona z uścisku zgrabnych gościnnych refrenów i ma ochotę na dosadniejsze i własne słowa. Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pamięta, kiedy Sara pierwszy raz pojawiła się w Polskim Radiu, a był to koncert Jacoba Flâneura. Wszyscy byli nią oczarowani. - Ja nawet o tym nie pomyślałem, aż nagle przyszło zgłoszenie Sary Kordowskiej do konkursu - wspomina Damian Sikorski. 

sara kordowska 1200 koncert.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

Rodzice Sary podkreślają, że w jej życiu muzyka była zawsze. - My patrzyliśmy, jak Sara dorasta, a ona obserwowała swój świat i świat, który ją otacza. Zawsze była lekko wycofana. To nie jest piosenkarka, to jest artystka - mówi tata. - Z jednej strony chciała być taka jak wszyscy - taką samą nastolatką, z tym samym smartfonem, a jednocześnie np. swoje teksty zapisywała tradycyjnie w notesie - dodaje mama. 

W reportażu Agnieszka Szwajgier Sara Kordowska wspomina czas szkoły, czas poczucia wyobcowania, bycia z boku, bycia "niewystarczającą". Pamięta swoje pytanie: "Czy tak smutno będzie zawsze?" i odpowiedzi z gabinetów "pani jest artystką, pani musi się posmucić". 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Sara", wyemitowanego 8 października w Czwórce o godz. 21.15.

Reportaż został przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Reportaż

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 21.15

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak