X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sara" - smutek szkolnych ławek i płyta w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2019 10:58
"Myślę, że Sara jest chodzącym kosmosem, nie do końca wiem skąd, ale skądś przybyła tutaj na Ziemię i po prostu istnieje, czyste złoto". 
Audio
  • Reportaż Agnieszki Szwajgier pt. "Sara" (Reportaż/Czwórka)
Sara Kordowska
Sara KordowskaFoto: Anna Powałowska/mat.pras.

Sara Kordowska to zwyciężczyni trzeciej odsłony Czwórkowego wydarzenia "Wydaj płytę z Będzie głośno". Osobie mówi, że jest wyswobodzona z uścisku zgrabnych gościnnych refrenów i ma ochotę na dosadniejsze i własne słowa. Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pamięta, kiedy Sara pierwszy raz pojawiła się w Polskim Radiu, a był to koncert Jacoba Flâneura. Wszyscy byli nią oczarowani. - Ja nawet o tym nie pomyślałem, aż nagle przyszło zgłoszenie Sary Kordowskiej do konkursu - wspomina Damian Sikorski. 

sara kordowska 1200 koncert.jpg
Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

Rodzice Sary podkreślają, że w jej życiu muzyka była zawsze. - My patrzyliśmy, jak Sara dorasta, a ona obserwowała swój świat i świat, który ją otacza. Zawsze była lekko wycofana. To nie jest piosenkarka, to jest artystka - mówi tata. - Z jednej strony chciała być taka jak wszyscy - taką samą nastolatką, z tym samym smartfonem, a jednocześnie np. swoje teksty zapisywała tradycyjnie w notesie - dodaje mama. 

W reportażu Agnieszka Szwajgier Sara Kordowska wspomina czas szkoły, czas poczucia wyobcowania, bycia z boku, bycia "niewystarczającą". Pamięta swoje pytanie: "Czy tak smutno będzie zawsze?" i odpowiedzi z gabinetów "pani jest artystką, pani musi się posmucić". 

Zapraszamy do wysłuchania reportażu pt. "Sara", wyemitowanego 8 października w Czwórce o godz. 21.15.

Reportaż został przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Reportaż

Data emisji: 8.10.2019

Godzina emisji: 21.15

pj/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak