Michał Duchniewicz - "kujon uspołeczniony"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 19:00
Zdobywca tytułu "Nieprzeciętni 2019" lada dzień rozpoczyna studia medyczne w Cambridge. Sam o sobie mówi, że jest kujonem, ale jednocześnie swoim postępowaniem udowadnia, że można się dobrze uczyć i być akceptowanym, a nawet podziwianym przez kolegów.
Audio
  • Reportaż Eweliny Karpacz-Oboładze pt. "Nieprzeciętny"
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2019
Finaliści plebiscytu Nieprzeciętni 2019Foto: Bartosz Bajerski/Polskie Radio

- Nauka to jest nasza przyszłość i bardzo zależy mi, żeby to pokazać - podkreśla bohater reportażu "Nieprzeciętny". - Dzięki nauce mamy smartfony, a w aptekach zamiast ziół dostajemy konkretne leki - dodaje.

Nieprzeciętni 2019 - relacja z Wielkiej Gali >>>

Michał Duchniewicz jest laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Biologicznej, laureatem innowacyjnego programu naukowo-edukacyjnego Adamed SmartUP i stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. W tym roku otrzymał wyjątkową ofertę studiowania medycyny na uniwersytecie w Cambridge. - Jakoś tak się utarło, że na osoby, które się lepiej uczą albo poświęcają się naukowej pasji patrzy się jak na osoby wyalienowane. Jak na kokoś, kto nie potrafi się uspołecznić. Chciałem przełamać ten stereotyp i chyba znalazłem na to sposób - opowiada "Nieprzeciętny 2019" i zdradza, na czym ten sposób polegał.


Posłuchaj także
sara kordowska 1200 c.jpg
"Sara" - smutek szkolnych ławek i płyta w Czwórce

Zapraszamy do wysłuchania reportażu Eweliny Karpacz-Oboładze, wyemitowanego 10 października w Czwórce o godz. 21.15. Reportaż został przygotowany przez Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Reportaż

Autor: Ewelina Karpacz-Oboładze

Data emisji: 10.10.2019

Godzina emisji: 21.15

kul