Muzyka z Ukrainy. Hip-hop wataha i popsy

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2016 13:50
Na Ukrainie fantastycznie rozwija się scena elektroniczna i mają też zespół, który brzmi, jak nasza Luxtorpeda - zapowiadają gospodarze programu i zabierają słuchaczy w dźwiękową podróż po Ukrainie.
Audio
  • Jakiej muzyki słucha się na Ukrainie - sprawdzili to Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski (Muzyczne Biuro Podróży/Czwórka)
Okean Elzy to jeden z najpopularniejszych ukraińskich zespołów pop-rockowych, założony 12 października 1994 roku we Lwowie
Okean Elzy to jeden z najpopularniejszych ukraińskich zespołów pop-rockowych, założony 12 października 1994 roku we LwowieFoto: Pixabay/Maslov_Slava/dom. publiczna

Joryj Kłoc to muzyczni rozrabiacy z Lwowa, dobrze zresztą znani Polskiej publiczności z koncertów w naszym kraju. - Za pomocą liry korbowej, gitary, bębna huculskiego i altówki grupa na nowo odkrywa słuchaczom folk obrzędowy, autentyczny przekaz kobzarzy i lirników, który kilkaset lat temu przemierzali Ukrainę ze wsi do wsi, opowiadając muzyką historię tamtych ziem i ich bohaterów - opowiadają autorzy audycji.

W programie można usłyszeć także reprezentantów ukraińskiej sceny elektronicznej - w tym zespół pod tajemniczą nazwą IIIII Eyes.

***

Tytuł audycji: Muzyczne Biuro Podróży

Prowadzenie: Mateusz TomaszukPatryk Grabowski

Data emisji: 8.05.2016

Godzina emisji: 13.00

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak