X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

EtnoKraków, Węgrów Folk  i Magiel Festiwal. Eksplozja kultury słowiańskiej

W programie na EtnoKraków zaprosił Jan Słowiński, sprawdziliśmy także co będzie się działo podczas pionierskiej odsłony Węgrów Folk Festiwal, a Krzysztof Kościółek i Michał Chojecki zapraszali na zbliżającą się trzecią edycję Magiel Festiwal w Nowym Sączu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł EtnoKraków, Węgrów Folk i Magiel Festiwal. Eksplozja kultury słowiańskiej
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis Festiwal Etno Kraków to obowiązkowy przystanek tego lata dla wszystkich miłośników dobrej muzyki. Impreza, która jest jednym z najważniejszych festiwali, prezentujących muzykę tradycyjną,etno, folkową i world, wystartowała po raz 21. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne święto to blisko 20 koncertów i bogaty program wydarzeń towarzyszących, m.in.. warsztaty muzyczne, tradycyjnego rzemiosła, czy noce tańca. - Udało nam się utrzymać kameralny charakter spotkań podczas tego festiwalu. W tym roku będzie pięknie i tanecznie - zapowiadał Jan Słowiński. 

Jak zmieniał się EtnoKraków na przestrzeni lat? I dokąd powinni się udać wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach związanych z EtnoKraków, jakie sceny i które plenery dostępne będą dla gości festiwalu? O tym w nagraniu rozmowy z audycji. W programie mówiliśmy także m.in. o rozpoczynającej się 7 lipca pierwszej edycji Węgrów ma przeszłość związaną z folkiem, bardziej biesiadnym – mówił Adrian Majewski, inicjator, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. - Chcieliśmy przypomnieć pierwotne tradycje słowiańskie w tym regionie. Początek imprezy to część adresowana do rodzin z dziećmi: będą m.in. warsztaty rękodzielnicze, a wieczorem rozpoczną się koncerty trzech zespołów, które szukają inspiracji w folku, m.in. Żywiołaka. Odwiedziliśmy także trzecią edycję Magiel Festiwal w Nowym Sączu, czyli jak tłumaczyli organizatorzy w Czwórce, to impreza łącząca gatunki szeroko pojętej alternatywy muzycznej.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Jan Słowiński (współorganizator EtnoKraków/Rozstaje 2019), Adrian Majewski (inicjator, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Węgrów Folk Festiwal), Krzysztof Kościółek i Michał Chojecki (reprezentanci III odsłony Magiel Festiwal w Nowym Sączu) 

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
  • Meszecsinka, - Lullaby
  • Horyna, - Oj tam na hory
  • Aziza Brahim & Gulili Mankoo, - Manos Enemigas
  • Żywiołak, - O Jana Kupała
  • Tamara Obrovac, Transhistria Ensemble, - Se me ra morta privari
  • Tamara Obrovac, Transhistria Ensemble, - Touca la louna
  • Aziza Brahim, - Ya Watani