EtnoKraków, Węgrów Folk  i Magiel Festiwal. Eksplozja kultury słowiańskiej

W programie na EtnoKraków zaprosił Jan Słowiński, sprawdziliśmy także co będzie się działo podczas pionierskiej odsłony Węgrów Folk Festiwal, a Krzysztof Kościółek i Michał Chojecki zapraszali na zbliżającą się trzecią edycję Magiel Festiwal w Nowym Sączu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com
O Audycji
Tytuł EtnoKraków, Węgrów Folk i Magiel Festiwal. Eksplozja kultury słowiańskiej
Prowadzący Maciej Szajkowski
Opis Festiwal Etno Kraków to obowiązkowy przystanek tego lata dla wszystkich miłośników dobrej muzyki. Impreza, która jest jednym z najważniejszych festiwali, prezentujących muzykę tradycyjną,etno, folkową i world, wystartowała po raz 21. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczne święto to blisko 20 koncertów i bogaty program wydarzeń towarzyszących, m.in.. warsztaty muzyczne, tradycyjnego rzemiosła, czy noce tańca. - Udało nam się utrzymać kameralny charakter spotkań podczas tego festiwalu. W tym roku będzie pięknie i tanecznie - zapowiadał Jan Słowiński. 

Jak zmieniał się EtnoKraków na przestrzeni lat? I dokąd powinni się udać wszyscy ci, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniach związanych z EtnoKraków, jakie sceny i które plenery dostępne będą dla gości festiwalu? O tym w nagraniu rozmowy z audycji. W programie mówiliśmy także m.in. o rozpoczynającej się 7 lipca pierwszej edycji Węgrów ma przeszłość związaną z folkiem, bardziej biesiadnym – mówił Adrian Majewski, inicjator, pomysłodawca i dyrektor artystyczny festiwalu. - Chcieliśmy przypomnieć pierwotne tradycje słowiańskie w tym regionie. Początek imprezy to część adresowana do rodzin z dziećmi: będą m.in. warsztaty rękodzielnicze, a wieczorem rozpoczną się koncerty trzech zespołów, które szukają inspiracji w folku, m.in. Żywiołaka. Odwiedziliśmy także trzecią edycję Magiel Festiwal w Nowym Sączu, czyli jak tłumaczyli organizatorzy w Czwórce, to impreza łącząca gatunki szeroko pojętej alternatywy muzycznej.

***

Tytuł audycji: Folk Off

Goście: Jan Słowiński (współorganizator EtnoKraków/Rozstaje 2019), Adrian Majewski (inicjator, pomysłodawca i dyrektor artystyczny Węgrów Folk Festiwal), Krzysztof Kościółek i Michał Chojecki (reprezentanci III odsłony Magiel Festiwal w Nowym Sączu) 

Data emisji: 3.07.2019

Godzina emisji: 00:00

kd/ac

Playlista
Tagi
Playlista
  • Meszecsinka, - Lullaby
  • Horyna, - Oj tam na hory
  • Aziza Brahim & Gulili Mankoo, - Manos Enemigas
  • Żywiołak, - O Jana Kupała
  • Tamara Obrovac, Transhistria Ensemble, - Se me ra morta privari
  • Tamara Obrovac, Transhistria Ensemble, - Touca la louna
  • Aziza Brahim, - Ya Watani