Czwórka na wtorek: rachunek prawdopodobieństwa i "Lalka"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 15:00
Zapraszamy na kolejne odcinki naszego maturalnego cyklu powtórek, a wieczorem przeniesiemy się do Watykanu, żeby sprawdzić, jak to jest być sąsiadką papieża.
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Black Salmon/Shutterstock.com

oczy fizyka 1200.jpg
Matura 2020. W fizyce praktyka czyni mistrza

W ramach powtórek do matury we wtorek zajmiemy się matematyką. W "Stacji Nauka" po godz. 12.00 Patryk  Kuniszewicz wspólnie z Kamilą Łyczek powtórzy rachunek prawdopodobieństwa - dział najczęściej kojarzący się uczniom z losowością, rzutem kostką czy monetą. I słusznie! Sprawdzimy, czy  można się wzbogacić  znając ten dział  matematyki oraz dlaczego przy rzucie dwiema kostkami częściej niż trójkę wyrzucimy siódemkę.

O 15.45 jak co dzień zapraszamy nie tylko maturzystów do posłuchania kolejnego odcinka radiopowieści "Lalka" Bolsława Prusa w adaptacji Anny Borkowskiej, w doborowej obsadzie - udziałem m.in. Krzysztofa Kolbergera, Krzysztofa Gosztyły i Ignacego Gogolewskiego.

W audycji "TOP" po godz. 17.00 przetestujemy aplikację EdX, która oferuje ponad 2000 kursów specjalistycznych, przygotowanych we współpracy z uczelniami z całego świata.


Czytaj także
empatia 1200.jpg
Dlaczego warto współczuć? "To jest podstawa człowieczeństwa"

W "Strefie Prywatnej" po godz. 20.00 z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin  Św. Jana Pawła II zapraszamy na rozmowę z Magdaleną Wolińska-Riedi. Jak to jest być sąsiadką papieża opowie korespondentka Telewizji Polskiej z Rzymu, żona gwardzisty szwajcarskiego i sąsiadka trzech papieży - Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka. 

I przypominamy, że domu też można trenować, jak się ma schody. Piotr Łobodziński, specjalista biegania po schodach opowie o sposobach na zachowanie formy podczas pandemii. To wszystko w "Strefie sportu".

mat. prasowe/kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka #zostańwdomu
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak