Mabu - na skraju house i techno. Zagra w 12 calach na godzinę

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2024 09:00
Tym razem w audycji "12 cali na godzinę" za deckami Czwórki stanie Mabu, który na scenie klubowej jest obecny od 15 roku życia. 
Mabu stanie za dekami Czwórki
Mabu stanie za dekami CzwórkiFoto: archiwum prywatne

W czwartkowy wieczór w Czwórce pojawi się - Mabu - DJ i producent z Warszawy. Mateusz od 15 roku życia obecny na scenie klubowej. To rezydent klubu "Luzztro", regularnie grający w najlepszych miejscach Warszawy, czy też Polski - od Śląska, po Warmię i Mazury. Jego domeną jest poruszanie się na skraju między house i techno. Dawniej prowadzący program "Music is the answer" w "Planeta.fm", obecnie przede wszystkim organizator dobrze znanych, niedzielnych spotkań na Jerozolimskich 6.


Posłuchaj też:


***

12 cali na godzinę, czyli 12”/h to audycja, w której występują najlepsi polscy DJ-e, a wśród gości znajdują się kolekcjonerzy, muzycy i wielbiciele czarnych płyt. Pomysłodawcą audycji jest DJ Bert, czyli Norbert Borzym - dziennikarz muzyczny, producent i remikser. Znany niegdyś z projektu Boogie Mafia. Pod szyldem Holiday 80 wydał dwie winylowe EP-ki dla amerykańskiej wytwórni Whiskey Disco. Obecnie związany z wytwórnią The Very Polish Cut Outs. Bert jest też współautorem kompilacji Echo Wielkiej Płyty, na której znalazła się polska elektronika z lat 80. W programie polecamy też sety DJ-skie, które można usłyszeć na żywo na antenie Czwórki.


***

Na audycję z cyklu "12"/h - 12 cali na godzinę" zapraszamy w każdy czwartek o godz. 19.00.

pj

Czytaj także

Beskres: remiks dla Reni Jusis to zapowiedź cyklu "Polish Club Classics"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 06:48
- Kiedy tylko rozpoczęliśmy działalność jako Beskres, wiedzieliśmy, że na graniu setów didżejskich się nie skończy. Właśnie ukazał się nasz pierwszy oficjalny remiks, którzy zrobiliśmy dla Reni Jusis. "Kiedyś cię znajdę" zapowiada kolejne produkcje - mówią Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Novika i Sambor z nowym singlem "Born again" - bez ciśnienia i na luzie

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2023 14:00
Po świetnie przyjętym przez fanów i dziennikarzy "przedwakacyjnym singlu "Hope" Novika i Sambor opublikowali utwór "Born Again". - Jesteśmy zupełnie innymi osobami, a pracuje nam się doskonale - mówi artystka w Czwórce. - Cieszę się, że udało nam się jeszcze w końcówce roku wydać ten singiel.  
rozwiń zwiń