La Giang, We Draw A, Beskres i Kamp!, Punkty wspólne Radka Krzyżanowskiego

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2022 12:13
- Jestem wielkim pasjonatem muzyki i produkcji muzycznej. I niezależnie od tego, do którego punktu dojdę, zawsze będę wracać do momentu, kiedy odkryłem pierwotną radość z jej tworzenia – opowiada muzyk, kompozytor i producent Radek Krzyżanowski.
Radek Krzyżanowski - producent, kompozytor i muzyk oraz Ula Kaczyńska.
Radek Krzyżanowski - producent, kompozytor i muzyk oraz Ula Kaczyńska.Foto: Marta Hoppe/Czwórka

La Giang - zew tańca

Gość Czwórki dobrze jest znany fanom polskiej muzyki elektronicznej. Debiutował 16 lat temu, 14 lat temu zaczął grać w zespole Kamp!, dziś nagrywa utwory w jednoosobowym projekcie La Giang i – z Michałem Słodowym - tworzy duet didżejski Beskres. - Pochłonęły mnie techno i klubowy świat. Jako producent skręciłem w te rejony, a właściwie wróciłem do brzmień, które fascynowały mnie na początku muzycznej drogi – opowiada Radek Krzyżanowski. - Przez to m.in. musiałem na nowo nauczyć się warsztatu, bo jako La Giang gram inaczej niż Kamp!. I inaczej też produkuję. Solowe numery mają odrębne aranżacje i wymagają innego rodzaju miksów. To właśnie nad tymi zagadnieniami siedziałem w trakcie pandemii. Najnowsze wydawnictwo spod szyldu La Giang to EP-ka "Chochoły". - W tej odsłonie jestem po prostu sobą. Sam tworzę muzykę, której sam chciałbym słuchać. I sam odpowiadam za wszystkie decyzje. Jeśli zrobię coś źle, wiem, że to moja wina. Podobnie w przypadku sukcesu, który w tym wypadku jest tylko moją zasługą – wyjaśnia artysta. – Niemniej jednak uważam, że bez względu na to, z którym projektem gram, zostawiam po sobie "producencki" ślad.

La Giang - Blue Eye [2022] / La Giang Music

We Draw A - muzyka introwertyczna

Po 6 latach przerwy do gry powraca także We Draw A - duet, który Radek Krzyżanowski stworzył z Piotrem Lewandowskim w 2012 roku. W tym czasie artyści nagrali dwie płyty "Moments" i "Ghosts", a w tym roku wydali nowe single, w tym dwa utwory zaśpiewane w języku polskim. – Jak zawieszaliśmy działalność, nie było ani szampana, ani tortu, więc naszego powrotu też na razie hucznie nie celebrujemy. Rok temu spotkaliśmy się z Piotrkiem, żeby pogadać o życiu, nieśmiało zrobiliśmy jeden utwór, Piotrek powiedział, że chce śpiewać po polsku, I tak – krok po kroku – powstają nasze nowe piosenki. Ale nie robimy ich w żadnym trybie, bez ciśnienia, żeby zrobić płytę. Tutaj trzymamy się zasady, że wszystko przyjdzie w swoim czasie – podkreśla rozmówca Uli Kaczyńskiej.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LA GIANG (@lagiangmusic)

We Draw A - Ciemniej [2022] / WE DRAW A

Sprawdź także:

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez BESKRES (@beskresmusic)

Kamp! - jubileusz zespołu

W tym roku mija też 10 lat od wydania debiutanckiej płyty zespołu Kamp!, która uchodzi za jeden z najważniejszych polskich krążków XXI wieku. Z tej okazji muzycy przygotowali specjalną trasę koncertową, podczas której zabrzmią utwory takie jak "Heats", "Melt" czy "International Landscapes" w nowych aranżacjach. - Odkąd z Michałem zaczęliśmy grać sety w klubach, zmieniła się dynamika Kampowych koncertów. Teraz przypominają one bardziej live acty w stylu Bicep czy Moderata. Dzięki temu nasi fani mają okazję, żeby potańczyć, a my znów odczuwamy dużą przyjemność z grania starych numerów – dodaje Radek Krzyżanowski.

Posłuchaj
54:38 2022_08_03 09_05_14_PR4_Wszystko_gra.mp3 La Giang, Beskres, We Draw A i Kamp! - muzyczne oblicza Radka Krzyżanowskiego (Wszystko gra/Czwórka)

KAMP! - International Landscapes | Salt Wave Sessions / Salt Wave Festival

***

Tytuł audycji: Wszystko gra

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Gość: Radek Krzyżanowski (La Giang, Kamp!, We Draw A, Beskres)

Data emisji: 20.07.2022

Godzina emisji: 9.05

Czytaj także

Techno Rzeczpospolita. "Trainspotting" na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 14:30
Studenci IV roku Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu przygotowali spektakl dyplomowy o polskiej scenie techno. - Opowiadamy o wspólnym doświadczeniu, którego podstawą jest muzyka elektroniczna, ale robimy to z innej perspektywy. Kultura klubowa w Polsce kształtowała się w czasie transformacji. Byliśmy na początku tworzenia się kapitalizmu, a teraz jesteśmy w kryzysie tego ustroju - opowiada reżyser Marcin Liber.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowa premiera w Czwórce: Sienkiewicz, Przeździecki i Tumult Hands

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2022 14:50
- Odkąd muzykę elektroniczną z lat 90. odkryło pokolenie 20-latków, to wróciła ona do klubów z przytupem. To mnie cieszy, bo to był wspaniały okres dla tych brzmień i dla tej kultury - mówi Jacek Sienkiewicz, który razem z Jurkiem Przeździeckim jako Tumult Hands, wydaje nową płytę. 
rozwiń zwiń