Beskres: remiks dla Reni Jusis to zapowiedź cyklu "Polish Club Classics"

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2023 06:48
- Kiedy tylko rozpoczęliśmy działalność jako Beskres, wiedzieliśmy, że na graniu setów didżejskich się nie skończy. Właśnie ukazał się nasz pierwszy oficjalny remiks, którzy zrobiliśmy dla Reni Jusis. "Kiedyś cię znajdę" zapowiada kolejne produkcje - mówią Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy.
Beskres w składzie Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski.
Beskres w składzie Michał Słodowy i Radek Krzyżanowski. Foto: Czwórka/Ula Kaczyńska
  • Beskres to duet didżejsko-producencki stworzony przez członków zespołu Kamp!.
  • Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy wydali właśnie pierwszy oficjalny remiks. To "Kiedyś cię znajdę" Reni Jusis z płyty "Trans Misja" z 2023 roku.  
  • To zapowiedź nowego cyklu duetu Beskres - "Polish Club Classics" - z remiksami klasyki polskiej muzyki klubowej.
  • Obecnie członkowie Beskresu są w pożegnalnej trasie koncertowej z zespołem Kamp!.

Współpraca z Reni Jusis i zapowiedź cyklu "Polish Club Classics"

"Kiedyś cię znajdę" to piosenka Reni Jusis, która pochodzi z wydanej w 2003 roku płyty "Trans Misja". Po 20 latach od premiery albumu artystka postanowiła przypomnieć ten numer na jubileuszowej EP-ce z remiksami. Wśród autorów "Reniksów" znalazł się też duet Beskres.

- Pierwotnie ten remiks miał powstać niezależnie od EP-ki Reni. Chcieliśmy go zrobić jako pierwsze wydawnictwo w cyklu "Polish Club Classics", czyli remiksów polskiej muzyki elektronicznej z początków tego wieku.  - wspomina Michał Słodowy. - To jest świetnie napisany numer, jeden z nielicznych z polskim tekstem, który tak dobrze "leży" w elektronicznym brzmieniu.

- Kiedyś cię znajdę opiera się na bardzo dobrych hookach, które łatwo można przetworzyć. Ma wyrazisty motyw i rytm, który wpisuje się w klubowe brzmienie - dodaje Radek Krzyżanowski. - Praca nad tym numerem to była prawdziwa przyjemność.

Reni Jusis - Kiedyś Cię Znajdę (BESKRES Remix) | KayaxTV

Beskres by Kamp!

Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy to członkowie tria Kamp!, którzy na potrzeby klubowych imprez stworzyli kolektyw didżejski Beskres. Jak wspominają, pomysł ten narodził się w trakcie ich wspólnych wypadów na imprezy. W pewnym momencie zdali sobie sprawę, że nie muszą być tylko odbiorcami takiej muzyki, ale także być jej dostawcami. - Jako Beskres gramy utwory innych artystów, ale dobieramy je tak, by w secie opowiadały naszą historię. Dlatego lubimy warm up. Kiedy gramy w klubie jako pierwsi, to my decydujemy, od czego zacznie się ta historia i dokąd nas zaprowadzi - opowiadają goście Uli Kaczyńskiej. - Kiedy wchodzimy po kimś, musimy wpasować się w klimat. Wtedy często decydujemy się na zmianę utworów, ale nie jest to dla nas komfortowa sytuacja.

Posłuchaj
55:59 2023_12_02 20_03_47_PR4_Departament_Tanca.mp3 Beskres o remiksie dla Reni Jusis, graniu warm upów i planach wydawniczych na 2024 rok (Departament tańca/Czwórka) 

"Nie lubimy tłoku za didżejką"

- Ludzie często nas pytają, jak granie w klubach wpłynęło na koncerty zespołu Kamp!. Na pewno usprawniło nasza komunikację z publicznością i zdynamizowało występy. Ale jest też druga strona medalu: jako muzycy  grający w zespole przyzwyczailiśmy się do tego, że mamy pustą scenę. Dlatego nie lubimy tłoku za didżejką. Wolimy być tam sami - dodaje Michał Słodowy.   

Zobacz też:


Kamp! w trasie koncertowej. Ostatniej?

Obecnie muzycy są w trasie z zespołem Kamp!. Jubileuszowe koncerty rozpoczęły się w 2022 roku i miały związek z 10-leciem wydania debiutanckiej płyty tria. Miały być też ostatnimi występami przed tym, aż zespół oficjalnie zakończy swoją działalność.  - 9 grudnia w klubie Progresja zagramy ostatni koncert w Warszawie. W przyszłym roku planujemy jeszcze wydać płytę live i oficjalnie pożegnać się z fanami na koncercie, który odbędzie się na OFF-Festivalu. Ale to wszystko to na razie plany - podkreślają goście Czwórki.  


Kamp! w składzie: Tomek Szpaderski, Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski i Ula Kaczyńska. Kamp! w składzie: Tomek Szpaderski, Michał Słodowy, Radek Krzyżanowski i Ula Kaczyńska.

***

Tytuł audycji: Departament tańca

Prowadzi: Ula Kaczyńska

Goście: Radek Krzyżanowski i Michał Słodowy (Beskres, Kamp!) 

Data emisji: 02.12.2023

Godzina emisji: 20.05

kul/mg

Czytaj także

Jacek Sienkiewicz: jestem odporny na trendy

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2019 12:40
- Widzę trendy, bo nie da się ich nie zauważyć, ale staram się nie przejmować opinamii co powinienem, a czego nie. Słucham siebie i swojej intuicji, choć wiem, że i ona bywa omylna - opowiada kompozytor i producent muzyki elektronicznej Jacek Sienkiewicz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

A_GIM o polskiej scenie klubowej: jest nas garstka

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2023 09:40
- Polska scena klubowa jest mało różnorodna i prężna w granicach jej wiernych miłośników, których jest garstka. Wystarczy wybrać się na dowolny koncert zespołu rockowego, żeby przekonać się, jak jest nas mało. Ale wiadomo, wszystko robimy z miłości - mówi A_GIM, jeden z najważniejszych producentów muzyki elektronicznej w Polsce. 
rozwiń zwiń