Kamp! na Carbon Silesia Festival 2023: jesteśmy w topowej formie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2023 06:00
- Bawimy się każdym koncertem. To prawdziwa celebracja, super przeżycie, choć pełne słodko-gorzkich emocji - mówili muzycy grupy Kamp! w plenerowym studiu Czwórki na Carbon Silesia Festival. I zapowiadali zakończenie kariery grupy. 
Kamp podczas koncertu na Carbon Silesia Festival
Kamp! podczas koncertu na Carbon Silesia Festival Foto: Mateusz Czech/mat. pras.

Tegoroczna odsłona Carbon Silesia Festival w Zabrzu odbyła się 23-24 czerwca. Czwórka - jak zawsze - była na miejscu  i zaprasza do rozmowy artystów występujących na festiwalowej scenie. Pierwszego dnia wydarzenia usłyszeć można było m.in. grupy Niemoc, a także Kamp!. W sobotę wystąpili m.in. elektroniczny duet Sarapata, który tworzą krakowscy producenci i muzycy, BOKKA, i Ania Lennox. To była już trzecia odsłona Carbonu. - Z pewnością będzie czwarta. Kontynujemy naszą przygodę w Zabrzu i myślę, że wiele dobrego przed nami - zapowiadał w plenerowym studiu Czwórki Igor Fleiszer, organizator przedsięwzięcia. 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

- Połączenie wyjątkowej lokalizacji, czyli zabrzańskiej Sztolni Królowa Luiza i muzyki elektronicznej stanowi o klimacie całego naszego wydarzenia. Zdecydowaliśmy się na taki festiwal ponad trzy lata temu i widać, że tu wszystko ze sobą gra. Śląsk słynie z wydarzeń muzycznych i cieszę się, że również jesteśmy na mapie tego miejsca - opowiadał gość Czwórki. Jak podkreślał duszą festiwalu jest publiczność. - Przyjeżdżają do nas ludzie z całego kraju, choć oczywiście czujemy wsparcie lokalnych słuchaczy. Dodatkowo, nie samą muzyką człowiek żyje, więc mamy też m.in. warsztaty dla DJ-ów, a także wystawę fotografii, czy food market.  

Posłuchaj
10:08 fleiszer_PR4_AAC 2023_06_24-12-13-15.mp3 Igor Fleiszer o historii i przyszłości Carbon Silesia Festival (Pasjonauci/Czwórka) 

Źr. Youtube/Carbon Silesia Festival

W plenerowym studiu Czwórki pojawili się muzycy grupy Kamp!, którzy w tym roku, w październiku, po kilkunastu latach działalności planują zakończyć działalność muzyczną. na razie są jednak w szczytowej formie. Występ na Carbon Silesia Festival to jeden z elementów pożegnalnej trasy koncertowej.

- Ten koncert to był taki bardzo euforyczny "the best of Kamp!". Mamy naprawdę bardzo dobre nastroje i bawimy się świetnie zwłaszcza wiedząc, że to nasz ostatni Carbon. Koncerty są teraz jednocześnie słodkie i gorzkie, ale jednak jest w nich dużo celebracji - podkreślali artyści, Michał i Tomek z grupy Kamp!. - Zamykamy zespół w bardzo dobrej atmosferze, nie rozchodzimy się w złości, a bawimy się każdym koncertem. 

Muzycy rozstają się, jak podkreślali, świadomie, po podjęciu przemyślanej i wspólnej decyzji. - Gramy super koncerty, ale praca w studiu w takim teamie z wielu powodów nam się nie udaje, dlatego uznaliśmy, że nie chcemy tego ciągnąć. Gramy już bardzo długo, więc potrzebujemy nowych wyzwań w naszym życiu. Każdy z nas to czuje i chyba każdy z nas się z tego cieszy. To świadoma decyzja, a jeśli mielibyśmy dalej działać jako Kamp!, to chcielibyśmy dawać z siebie to, co najlepsze. Oczywiście w przyszłości niczego nie wykluczamy i każdy scenariusz jest możliwy - zastrzegli w rozmowie z Czwórką. 

Posłuchaj
08:52 kamp_PR4_AAC 2023_06_24-12-30-53.mp3 Kamp! o koncercie na Carbonie, muzycznych planach i nie tylko (Pasjonauci/Czwórka) 

ZOBACZ, CO DZIAŁO SIĘ W UBIEGŁYM ROKU Czwórka na Carbon Silesia Festival <<<

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Adam Smolarek

Gość: muzycy grypy Kamp! i Igor Fleiszer (organizator Carbon Silesia Festival)

Data emisji: 24.06.2023

Godzina emisji: 12.15

kd

Czytaj także

Przedświąteczne brzmienia od Tomasza "RAUa" Rałowskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 07:00
Zapraszamy na autorską selekcję brzmień odkrytych i wyszukanych przez naszego dziennikarza muzycznego. Na muzyczną selekcję zaprasza Tomasz "RAU" Rałowski. Będzie świątecznie?
rozwiń zwiń