"Piosenka na wszystko". Max Bravura o singlu "Chwila"

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2024 17:00
Po raz pierwszy pojawił się w Czwórce w 2016 roku i wraz z zespołem zagrał koncert w audycji "Będzie głośno!". Teraz Max Bravura powraca z nowym singlem i w duecie, który może być największą niespodzianką lata na polskiej scenie indie.
Max Bravura i Damian Sikorski w Czwórce.
Max Bravura i Damian Sikorski w Czwórce.Foto: Piotr Podlewski / Polskie Radio
  • Max Bravura to pseudonim artystyczny Macieja Wachowiaka.
  • Pod tą nazwą, wraz z zespołem, zadebiutował EP-ką "How Bravura" w maju 2016 roku.
  • Najnowszy singiel artysty to piosenka "Chwila".
  • W utworze gościnnie zaśpiewała Ptakova.
  • Numer znajdzie się na nowym minialbumie, o którym Max Bravura mówi: to mój kolejny debiut. 

Max Bravura - debiut w Czwórce w 2026 roku

Maciej Wachowiak pochodzi ze Śląska. Jest wokalistą i songwriterem. W Czwórce po raz pierwszy pojawił się we wrześniu 2016 roku, trzy miesiące później zagrał u nas pierwszy koncert. - Twórczość mojego zespołu to surowe opowieści zamknięte w dyskretne melodie - od gitarowego folku przez wave’ową nostalgię po postpunkową energię - mówił wówczas w audycji. 

"Zapraszam do sonwriterskiego świata"

Dziś Max Bravura to nazwa projektu, który miał wiele twarzy i wiele pomysłów na siebie. - Najpierw to było solowe przedsięwzięcie - ja, gitara i piosenki, które grałem na dwóch akordach. Potem byliśmy duetem z moim kolegą Jackiem, wreszcie staliśmy się zespołem - wspomina artysta. - Wydawaliśmy single, przed pandemią planowaliśmy płytę nagraną już w nowym składzie. Potem przyszedł lockdown, w ciągu roku spadły nam morale, ograniczyłem granie i dałem sobie czas na życie.

- Teraz zapraszam do mojego songwriterskiego świata z nowym zespołem, którego core'em jest moja serdeczna koleżanka - perkusistka Ola - dodaje gość Czwórki.

Posłuchaj
14:49 CZWÓRKA Muzyczny Lunch - max bravura 24.06.2024.mp3 Max Bravura o kolejnym debiucie i nowej EP-ce (Muzyczny Lunch/Czwórka)

"Piosenka na wszystko" z Ptakovą

Najnowsza piosenka Maxa Bravury - "Chwila" - zapowiada nadchodzącą EP-kę artysty. W piosence gościnnie zaśpiewała Ptakova.

- "Chwila" jest ciepła, zwiewna, rozmarzona i niebanalna. To jedyny utwór z premierowego materiału, który nie krystalizuje przeszłości i nie zabliźnia ran. Jest "piosenką na wszystko", jednocześnie bardzo bliską mnie samego w teraźniejszości - podkreśla Maciek Wachowiak. - Pierwotnie Natalia Ptak miała nagrać tylko chórki, ale miałem też utwór, o którym myślałem w kategoriach "soundtrack vibe". Głos Ptakovej nadał mu właściwego wymiaru. W tej chwili to mój ulubiony utwór z tego wydawnictwa.

Max Bravura - Chwila

Kiedy premiera nowej EP-ka artysty?

Minialbum Maxa Bravury ukaże się w pierwszej połowie lipca. - W nowych utworach starałem się zamknąć myśli, które dotyczą całego mojego uniwersum. Jestem kilka oczek dalej, kilka udzielonych rad więcej. Kiedyś wymyślałem melodyjki i chciałem, żeby trwały w swojej formie, a dzisiaj chętnie słucham, co na ten temat mają do powiedzenia inni - dodaje Max Bravura.   

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Max Bravura (@maxbravura)

***

Tytuł audycji: Muzyczny lunch

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Maciej Wachowiak (Max Bravura)

Data emisji: 24.06.2024

Godzina emisji: 13.15

kul/wmkor

Czytaj także

Patryk Pietrzak: mój brat to tajna broń nowej płyty

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2024 13:00
"Maczugi" to kolejny singiel zapowiadający nowy, solowy album Patryka Pietrzaka. - Nad płytą pracuję razem z bratem. To jest moja nowa energia i tajna broń - opowiada artysta. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Na południu bez zmian". Daria ze Śląska w nowej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2024 11:50
"Na południu bez zmian" to drugi album Darii ze Śląska. Artystka nie kazała nam na niego długo czekać. Zdradza, że myślała o wydaniu epki, jednak jej tryb pracy sprawił, iż powstał album długogrający. 
rozwiń zwiń