"My first Activity" - kalambury dla najmłodszych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 12:00
"My first Activity" to kolejna odsłona znanej serii "Activity". Ta wersja przeznaczona jest jednak dla najmłodszych graczy, nawet tych 4-letnich.
Audio
  • Testowanie gry "My First Activity" (Czwórka/Czwarty wymiar)
My First Activity
My First ActivityFoto: mat. prasowe

- Oczywiście są tu karty z hasłami, które trzeba przekazać pozostałym graczom - mówi Michał Stajszczak, twórca gier.- W tym przypadku to gracz wybiera, jaką metodą to zrobi: werbalnie, za pomocą obrazka, czy dzięki pantomimie.

Hasła dopasowane są do zasobu słownictwa, jakim dysponują dzieci powyżej 4. roku życia. - Można przed grą sprawdzić, czy wszystkie hasła będą zrozumiałe - tłumaczy Stajszczak. - Na jednej z kartek widnieje na przykład ekspres do kawy, a przedmiot ten nie musi być znany wszystkim maluchom.

Zobacz więcej: testy gier planszowych <<<

/

Zmianie uległ wygląd gry. Twórcy również dostosowali go bowiem do tego, czego oczekują najmłodsi. - Pionki to zabawne słoniki, a plansza to trasa przez dżunglę, ze śladami słoni, które po kolorowym torze podążają od startu aż do mety - wymienia Stajszczak w "Czwartym wymiarze".

Zdaniem dziennikarzy Czwórki "My first Activity" nie jest jednak grą, przy której dobrze będą się bawić rodzice maluchów, bo hasła są zbyt proste. Zabawa jednak jest bardzo dynamiczna i dzieciaki na pewno dadzą sobie radę.

(kd)

Czytaj także

Hazard i blef w grze "Mały Książę. Stwórz mi planetę"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2013 19:38
Gra polega na tym, żeby zbudować… planetę. Oczywiście każdy z graczy buduje swoją, a do dyspozycji ma szesnaście małych płytek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Angry Birds" w połączeniu ze "Star Wars"? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2013 12:00
Oto nie tylko legendarny film "Star Wars" został przetworzony na grę bez prądu, ale także udało się połączyć go z popularną mobilną grą "Angry Birds".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Where’s my water" - planszówka jak aplikacja na smartfona

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2013 17:00
W tej grze chodzi o to, by… doprowadzić wodę do rur. To kolejna próba przeniesienia gry mobilnej ze smartfonów do świata "bez prądu".
rozwiń zwiń