Polskie Radio
Section05
zabawki

Bezpieczne zabawki. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

W Dniu Miłośników Pluszaków (28 października) w "Czterech porach roku" rozmawialiśmy o bezpieczeństwie zabawek. Zanim trafią na półki sklepowe, muszą one spełniać odpowiednie normy. Kto wydaje certyfikaty dopuszczające je na rynek? Jakie normy zabawki muszą spełniać? Kto je ustala i kontroluje? I wreszcie, od czego zależy to, że zabawka przeznaczona jest dla dzieci w takim, a nie innym wieku? 
Zobacz więcej na temat:  Joanna Racewicz zabawki dzieci UOKiK

Rozwój dziecka poprzez zabawę zabawkami. Podcast Idy Nowakowskiej

Jak ważna jest dla dzieci zabawa lalkami, miśkami, zwierzakami. Jakie kompetencje rozwija i dlaczego warto obserwować dzieci podczas tej zabawy? A także czy chłopcy również mogą bawić się lalkami i od kiedy dziecku powinien towarzyszyć bliski, przyjaciel do przytulania? Na te i wiele innych pytań odpowiada gość Idy Nowakowskiej w Polskim Radiu Dzieciom, Marta Żysko-Pałuba - psycholog i terapeuta. Rozmowa jest dostępna na bezpłatnej platformie podcasty.polskieradio.pl. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców rodzicielstwo wychowanie zabawki zabawa z dzieckiem Ida Nowakowska

KAS: zatrzymano 8 tys. podrabianych zabawek. Ich wartość to ponad pół miliona złotych

Mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła blisko 8 tys. sztuk zabawek podróbek. Szacunkowa wartość towaru wynosi 535 tys. zł. Nielegalny towar znajdował się w hali targowej Centrum Handlowego w Wólce Kosowskiej - poinformowała rzeczniczka prasowa Szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie policja Krajowa Administracja Skarbowa zabawki handel

Najbardziej zaawansowana budowla z LEGO? Oto Bugatti Chiron stworzone z klocków

Niektórzy uważają, że z LEGO można zbudować wszystko. Ten projekt to potwierdza. Bugatti Chiron zostało stworzone z klocków w skali 1:1, można do niego wsiąść, a nawet ruszyć z miejsca!
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 zabawki zabawa bugatti Dania Francja

Pacjenci w Centrum Zdrowia Matki Polki będą jeździć na badania autkami

Dwa elektryczne mini samochody trafiły do Kliniki Ortopedii i Traumatologii w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Dziecięce pojazdy mają stanowić rozrywkę dla małych pacjentów, którzy będą nimi jeździć na zmiany opatrunków i inne, często nieprzyjemne, zabiegi.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne szpital dzieci dzieciństwo zabawki Polskie Radio samochód choroba zdrowie zdrowie dziecka dziecko

Jakie są najciekawsze trendy w świecie produktów dla dzieci?

Na przestrzeni ostatnich lat rynek produktów dla dzieci znacznie się rozwinął. Sposób podejścia twórców jest widoczny przede wszystkim w jakości gotowego produktu. Za nami dwudziesta edycja konkursu "Świat Przyjazny Dziecku". 4 kwietnia odbyła się gala finałowa, podczas której rozdano nagrody i wyróżnienia twórcom ponad setki produktów – książek, gier, zabawek, ale też teatrów, miejsc czy wydarzeń. Świat Przyjazny Dziecku tworzą bowiem nie tylko rzeczy, ale też inicjatywy, a przede wszystkim – ludzie. 
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica zabawki zabawa z dzieckiem radio dla dzieci radio dla rodziców rozwój dziecka

Pluszowy miś może być śmiertelny. Dzieci w schronach uczą się odróżniać zabawki od rosyjskich min

Ukraińskie dzieci w schronach w Charkowie uczą się jak odróżnić zabawki od rosyjskich materiałów wybuchowych. - Pluszowy miś, samochodzik albo karton soku to przedmioty, z którymi spotykamy się na co dzień, są jasne i kolorowe ale mogą też być śmiertelnie niebezpieczne - tłumaczy stacji CNN Julia Gorlenko z Państwowego Pogotowia Ratunkowego Ukrainy. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna na Ukrainie wojna 2022 dzieci ludobójstwo zabawki zbrodnie wojenne serwis wschodni

Zabawa lalkami jako istotny element dzieciństwa [POSŁUCHAJ]

Zabawa lalkami nie jest tylko dla dziewczynek - kulturowe stereotypy mogą pójść w zapomnienie! Na to potrzeba jednak czasu i choć na przestrzeni lat wiele się zmieniło, nie możemy powiedzieć jeszcze, że stereotypy względem płci nie istnieją. Mimo wszystko utrzymanie harmonii między płciami przynosi korzyści każdej ze stron, dlatego warto iść w tym kierunku. O tym, jak wiele korzyści płynie z zabawy lalkami powiedziała na antenie Polskiego Radia Dzieciom Marta Żysko-Pałuba.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla rodziców radio dla dzieci zabawa z dzieckiem zabawki psychologia dziecięca

Odrobina radości dla hospitalizowanych dzieci. Mini Hondy na wyposażeniu szpitali

Honda Shogo to elektryczny pojazd stworzony specjalnie dla hospitalizowanych dzieci. Dzięki temu mogą one choć na chwilę zapomnieć o szpitalnej rzeczywistości i wsiąść za kółko prawdziwego demona prędkości!
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne honda szpital dzieci dzieciństwo zabawki Polskie Radio samochód choroba zdrowie zdrowie dziecka dziecko