Polskie Radio
Section05
zabawki

Zabawki pod lupą UOKiK. Wyniki kontroli mogą niepokoić

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wraz z Inspekcją Handlową wziął pod lupę rynek zabawek w Polsce. Kontrole wykazały, że w części produktów brakowało odpowiednich oznaczeń i instrukcji w języku polskim. Co jednak bardziej niepokoi, w niektórych modelach wykryto przekroczone stężenie ftalanów - substancji chemicznych, które przy zbyt dużej zawartości są szkodliwe dla zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Izabela Kostyszyn zabawki UOKiK konsument kontrole UOKiK

Wielkie, rodzinne kombi z klocków Lego

Samochody, które powstają z najsłynniejszych klocków na świecie, to już nic nowego. Jednak im pojawia się ich coraz więcej, to ich budowa wzbudza większy podziw. Wszystko z powodu oddania ducha oryginałowi i przywiązania do najmniejszego szczegółu. Volvo V70 jest tego najlepszym dowodem. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 Szwecja zabawki volvo budowa budowle z klocków

Galeria Toy Piano - jedyne takie miejsce na świecie. Zaprasza Paweł Romańczuk

- Gdy w 2010 roku napisałem książkę "Samoróbka", posiadałem około 50 egzemplarzy toy piano i ten zbiór ciągle się rozwijał. Stąd pojawiła się idea, żeby stały one nie tylko w pracowni Małych Instrumentów, ale również, żeby cieszyły oko i przyciągały ciekawych ludzi nie tylko z branży muzycznej, ale każdego chętnego - mówił w Dwójce Paweł Romańczuk, twórca Galerii Toy Piano we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  zabawki fortepian pianino galeria Wrocław Dwójka KULTURA Paweł Siwek Paweł Romańczuk

Uwaga rodzice. UOKiK: nieprawidłowości w jednej czwartej skontrolowanych zabawek magnetycznych

W jednej czwartej skontrolowanych zabawek magnetycznych wykryto nieprawidłowości, przy czym trzy miały zbyt małe elementy i za wysoki wskaźnik indukcji magnetycznej - podał UOKiK. Podkreślił, że połknięcie elementów magnetycznych może być niebezpieczne dla dziecka.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA zdrowie dziecka zabawki UOKiK społeczeństwo rodzina zdrowie chemia farmacja

Budowanie świadomości marki od najmłodszych lat. Bawarczycy prezentują samochód dla dzieci

Duża część miłośników motoryzacji ma swojego ulubionego producenta. BMW od dłuższego czasu zwraca uwagę na tych, którzy za kilka lat mogą stać się ich faktycznymi klientami. Bawarczycy zaprezentowali najnowszą odsłonę serii Baby Racer.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bmw zabawki zabawa zabawa z dzieckiem zabawy dla dzieci Niemcy dziecko

"Brzydkie zabawki" - reportaż Magdy Skawińskiej o zabawkach, które podbijają świat

Jedna z jej babć była krawcową, po drugiej odziedziczyła maszynę - Łucznika z 1963 roku, to na niej od dziesięciu lat szyje zabawki z używanych tkanin. Dorota Dziak zrezygnowała z posady architektki, żeby mieć więcej czasu na szycie zabawek z płaszczy i swetrów, które kupuje w sklepach z używaną odzieżą. I nie żałuje tej decyzji, bo jej lisy, kury i żaby zawędrowały już na wszystkie kontynenty.
Zobacz więcej na temat:  reportaż zabawki Magda Skawińska

Audi dla Flinstonów? Drewniany samochód elektryczny

We współczesnym świecie zawód cieśli nie cieszy się wielką popularnością - mało kto podejmuje się wyzwania rzeźbienia w drewnie. Jeżeli już ktoś decyduje się na taką ścieżkę zawodowej kariery, najczęściej robi to dobrze. Takim człowiekiem z pewnością jest Truong Van Dao, mieszkaniec Wietnamu i pasjonat motoryzacji. Postanowił on połączyć swoje dwie pasje i spełnić marzenie kilkuletniej córeczki. Stworzył prawdziwe dzieło sztuki na kołach, do którego można wejść i odjechać! 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 audi zabawki Azja Wietnam drzewa drzewo rzeźba