"Radioterapia" - nowe słuchowisko Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 19:10
Za nami ostatni tydzień z multimedialnym słuchowiskiem Czwórki pt. "Radioterapia". Spektakl wyreżyserował Xawery Żuławski. Zapraszamy!
Nagrywanie Radioterapii. Na zdjęciu (od lewej) Kuba Kukla, Magdalena Kielar, Andrzej Szopa i Barbara Garstka
Nagrywanie "Radioterapii". Na zdjęciu (od lewej) Kuba Kukla, Magdalena Kielar, Andrzej Szopa i Barbara GarstkaFoto: Igor Smirnow
"Radioterapia" to projekt pod wieloma względami wyjątkowy. Jest bowiem efektem... konkursu na scenariusz, który Czwórka ogłosiła w ubiegłym roku.

Nasi finaliści: Justyna Kowalska, Anna Szamotuła, Jarosław Grzechowiak i Marek Jagielski, wspólnie, pod okiem wybitnego reżysera Xawerego Żuławskiego, pracowali nad scenariuszami 20 odcinków projektu audio-wideo. Tak powstała "Radioterapia", czyli słuchowisko o... konkursie na słuchowisko.

Czytaj także: wywiad z Xawerym Żuławskim <<<

Przygotowania
Przygotowania do nagrań "Radioterapii"/fot. Igor Smirnow

Akcja spektaklu rozgrywa się w korytarzach jednej z rozgłośni radiowych, gdzie finaliści konkursu na scenariusz zostają razem zamknięci w pomieszczeniu. Mają tam pracować nad treścią słuchowiska, którego premiera ma odbyć się już za 24 godziny. Śledzimy ich poczynania, poznajemy historie i obserwujemy, co w tym czasie dzieje się w radiu. W ten sposób zdradzamy także nieco radiowej kuchni.

Dowiedz się więcej: przygotowania do "Radioterapii <<<

W rolach głównych oglądamy  Barbarę Garstkę, Mariusza Drężka, Magdalenę Kielar, znanego z zespołu Łąki Łan Włodka Dembowskiego, oraz Andrzeja Szopę. W "Radioterapii" występuje także nasz redakcyjny kolega, dziennikarz Czwórki, Kuba Kukla.

Nowe
Nowe słuchowisko Czwórki pt. "Radioterapia"

Słuchowisko "Radioterapia" to pierwsza w Polsce próba połączenia najlepszej tradycji radiowej ze współczesnym przekazem obrazkowym. Wzbogaciliśmy je o teatralną scenografię, którą, zainspirowany tekstem, narysował - uwaga - bez pomocy komputera i programów graficznych, Michał Zomer.

/

"Radioterapii" słuchaliśmy od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 i godz. 18:45 przez cztery kolejne tygodnie.

Inicjatywa została dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(kd/mat.pras)

Zobacz więcej na temat: Czwórka słuchowisko

Czytaj także

"Radioterapia" łączy tradycję radiową i nowoczesną formę

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 09:45
- Słuchowisko kojarzy się ze starą, dobrze znaną formą radiową, a my jako Czwórka nadajemy do młodego słuchacza, również tego młodego duchem - mówi Patrycjusz Tomaszewski. - Dlatego "Radioterapia" jest połączeniem najlepszej tradycji radiowej i możliwości techniki obrazkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenografię do "Radioterapii" tworzyliśmy intuicyjnie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 16:30
"Radioterapia" to nowe słuchowisko Czwórki. Scenografię do tego multimedialnego show narysowali (bez używania komputerowych efektów!) Katarzyna Walentynowicz i Michał Zomer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca nad "Radioterapią" była ogromnym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 16:30
Czwórka emituje nowe słuchowisko multimedialne w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Współtwórczyni scenariusza, Justyna Kowalska, była gościem "Kontrkultury".
rozwiń zwiń