X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Praca nad "Radioterapią" była ogromnym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 16:30
Czwórka emituje nowe słuchowisko multimedialne w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Współtwórczyni scenariusza, Justyna Kowalska, była gościem "Kontrkultury".
Audio
  • Justyna Kowalska, współscenarzystka "Radioterapii" - pierwszego Czwórkowego słuchowiska multimedialnego, opowiedziała o kulisach pracy nad tym niezwykłym projektem (Czwórka/Kontrkultura)
Zespół pracujący na planie Radioterapii
Zespół pracujący na planie "Radioterapii"Foto: Igor Smirnow

"Radioterapia" to projekt pod wieloma wzlęgami wyjątkowy. Nie ukrywa tego w rozmowie z Bogusławą Marszalik i Pawłem Siwkiem w "Kontrkulturze" Justyna Kowalska - dramaturg, reżyser i scenarzystka. - Zdecydowałam się wziąć udział w tym przedsięwzięciu, ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłam i jest to wyzwanie, a każde wyzwanie twórcze jest czymś, co chciałabym podejmować. Nigdy wcześniej nie miałam okazji współpracować z radiem, więc tym bardziej jest to dla mnie ekscytująca formuła - zapewnia.


Praca nad "Radioterapią" była dla gościa Czwórki czymś zupełnie nowym, świeżym. Jak mówi, różnice pomiędzy słuchowiskiem radiowym, a, chociażby, przedstawieniem teatralnym, są odczuwalne w zasadzie w każdym aspekcie. - W teatrze bardzo ważny jest obraz, nie tylko dialog, natomiast w radiu musieliśmy się skupić nad tym, żeby wszystko było przystępne i zrozumiałe również dla tych osób, które tego nie oglądają, a jedynie słuchają. To zupełnie inny język wypowiedzi - tłumaczy.

Nowe
Nowe słuchowisko Czwórki pt. "Radioterapia"


Nad scenariuszem słuchowiska pracowały cztery osoby. Dla Justyny Kowalskiej to kolejna sytuacja, z którą wcześniej nie miała do czynienia. - Na początku, gdy usłyszałam o tej koncepcji, byłam nastawiona bardzo sceptycznie. Przeraziłam się nawet. Pomyślałam, że jest nas czworo, nie znamy się, mieszkamy w różnych miastach i jak z tego można coś ciekawego zrobić?! No ale jakoś poszło - z ulgą zdradza gość Czwórki.
Efekty pracy Justyny Kowalskiej oraz pozostałych twórców "Radioterapii" można sprawdzać do końca lutego. Zapraszamy!

 

/

"Radioterapii" można posłuchać (oraz obejrzeć) od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 (premiera odcinka) i godz. 18:45 (powtórka). Odcinki są również dostępne na naszej stronie internetowej.

Inicjatywa została dofinansowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(ac / ag)

Zobacz więcej na temat: Czwórka słuchowisko TEATR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teatr Polskiego Radia - uchylamy drzwi do świata wyobraźni

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 14:10
Czujesz, że masz potencjał, żeby napisać scenariusz i marzy ci się własna produkcja radiowa? Weź udział w naszym konkursie i stwórz multimedialne widowisko na miarę XXI wieku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radioterapia" - startuje nowe słuchowisko Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2014 15:11
Już w poniedziałek, 3 lutego, usłyszycie pierwsze Czwórkowe słuchowisko multimedialne w reżyserii Xawerego Żuławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenografię do "Radioterapii" tworzyliśmy intuicyjnie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 16:30
"Radioterapia" to nowe słuchowisko Czwórki. Scenografię do tego multimedialnego show narysowali (bez używania komputerowych efektów!) Katarzyna Walentynowicz i Michał Zomer.
rozwiń zwiń