Jak wybrać właściwą nawigację GPS?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2014 19:28
Wydawać by się mogło, że współcześnie wakacyjna podróż autem to sama przyjemność. Ilość dostępnych na rynku systemów nawigacji samochodowej GPS, może przyprawić o ból głowy. Szkopuł w tym, że często ta ilość nie idzie w parze z jakością.
Audio
  • Wybór złej nawigacji do auta może nam zepsuć wakacje (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Od zakupionej nawigacji czy CB-radia przedsiębiorca odliczy jedynie 50 proc. VAT-u.
Od zakupionej nawigacji czy CB-radia przedsiębiorca odliczy jedynie 50 proc. VAT-u.Foto: Glow Images/East News

Temat poruszyli w audycji "Czwarty Wymiar" Kuba Marcinowicz i jego cotygodniowy gość, red. nacz. magazynu "T3" Marcin Kubicki. Kwestia wyboru właściwej nawigacji jest niezwykle istotna, gdy planujemy długą podróż, a podstawowe znaczenie ma dla nas czas, a nie ewentualne przygody w wyniku pomylenia trasy i zobaczenia miejsc, których pierwotnie nie mieliśmy w planach.

- Sposobów jest wiele. Poczynając od aplikacji nawigacyjnej dla smartfonów. Jest ich multum, a różnią się przede wszystkim dostępnymi mapami - przybliżył temat Kubicki. - Tutaj mam istotną uwagę - często te aplikacje, które wyglądają najbardziej siermiężnie, nie przyciągają uwagi ciekawą grafiką, są najczęściej aktualizowane i można im zaufać. Ich wadą jest jeszcze to, że pożerają dużo danych i w kontekście podróży po Europie mogą być kosztowne - ostrzegał.

Jakie są wady i zalety innych systemów nawigacji? Czym sugerować się kupując klasyczne urządzenie, przyczepiane w aucie w zasięgu wzroku kierowcy? Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania rozmowy w "Czwartym Wymiarze" .

ac, pg

Czytaj także

Rok 2014 - będzie rewolucja w motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2013 15:00
Stare przysłowie mówi, że lepsze jest wrogiem dobrego. Zasada ta nie obowiązuje jednak w świecie motoryzacji, gdzie producenci zasypują nas technologicznymi nowinkami i co rusz prezentują nowe modele "wszystkomających" aut.
rozwiń zwiń
Czytaj także

DeLorean DMC-12 - kultowa wpadka motoryzacji

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2014 18:45
Cykl "Najgorsze auta w historii" inaugurujemy pojazdem, którego obecność na tej liście wzbudzi multum kontrowersji. DeLorean DMC-12 to samochód ze wszech miar kultowy. Na świecie jest obecnie ok. 6500 egzemplarzy, z czego - podobno - 11 w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trabant - obiekt marzeń wielu Polaków

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 18:30
Przez lata był obśmiewany, dziś wspominamy go z nostalgią. Gdy widzimy go na ulicy, na naszych twarzach pojawia się uśmiech. Trabant - niezapomniana pamiątka motoryzacji rodem z NRD.
rozwiń zwiń