rozGRYwka: "Koncept"

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 11:00
Jeśli szukacie gry, która sprawdzi się na imprezie i dostarczy wam dużo radości - "Koncept" jest idealną propozycją. W zabawie może uczestniczyć jednocześnie nawet dwanaście osób.
Audio
  • Kluczem do sukcesu w grze "Koncept" jest abstrakcyjne myślenie (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Pudełko do gry Koncept
Pudełko do gry "Koncept"Foto: mat. pras.

"Kalambury XXI wieku" - tak określił tę pozycję Kamil Jasieński. Główne założenie jest bowiem takie samo, jak w tej klasycznej rozrywce. Musimy odgagnąć hasło, które pokazuje nam inny gracz. Główna różnica polega na przebiegu zabawy. - Mamy tutaj nowe podejście do tematu. Hasła musimy pokazywać za pomocą specjalnych znaczników na specjalnej planszy. Jest ich bardzo dużo i np. żeby pokazać hasło "pszczoła" możemy wykorzystać znaczniki "świat zwierząt", "żółte", "latające" i po tych podpowiedziach współuczestnicy zabawy powinni odgadnąć  - powiedział Piotr Widerski z wydawnictwa Rebel.
W pudełku do gry "Koncept" znajdziemy m.in.: planszę z symbolami, 5 zestawów pionków, 1 zielony zestaw składający się z pionka głównej kategorii (duży znak zapytania) i 10 kosteczek, 4 zestawy (niebieski, czarny, czerwony, żółty), z których każdy składa się z pionka poddkategorii (wykrzyknik) i 8 kosteczek oraz aż 110 kart z hasłami; na każdej 9 słów/fraz o trzech poziomach trudności: łatwym, trudnym i mistrzowskim.

- Gra jest wciągająca, ale szczególnie na początku dość trudna. Musimy się przestawić na abstrakcyjne myślenie, bo w nim właśnie tkwi klucz do sukcesu i świetnej zabawy - skwitował Kamil Jasieński.
"rozGRYwka" w każdy poniedziałek w "Czwartym Wymiarze" po godz. 18.
ac./kd

Czytaj także

rozGRYwka: Metropolia

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2014 19:23
Jeśli marzyliście kiedyś o tym, aby zostać burmistrzem i rozbudować niewielkie miasto do roli wielkiej metropolii, z tą grą macie szansę to zrobić!
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: Bohaterowie wyklęci [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2014 18:00
Czy można przy pomocy gier uczyć się historii? Jak najbardziej! "Bohaterowie wyklęci" to znakomity przykład, jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

rozGRYwka: Voodoo [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2014 19:39
Wakacyjny okres to doskonały czas na spotkania w plenerze. Warto mieć ze sobą ciekawą grę, która zaangażuje jednocześnie kilka osób. "Voodoo" na pewno świetnie się sprawdzi.
rozwiń zwiń